Kolejna polska produkcja dla Netflix! Powstanie drugi serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka.

Jakub Żulczyk zapowiedział powstanie drugiego serialu Netflix na podstawie jego książki. Tym razem wybór padł na „Wzgórze psów”.

Jeszcze nie odbyła się premiera pierwszego zapowiedzianego serialu dla Netflix na podstawie książki Jakuba Żulczyka „Informacja zwrotna”, a już dowiedzieliśmy się, że powstanie druga produkcja! Tym razem ekranizacji doczeka się „Wzgórze psów” z 2017 roku.

Jakub Żulczyk napisał na swoich social mediach:

Wiem jak ważne jest dla wielu z Was „Wzgórze psów”. Dla mnie to chyba najważniejsza książka.
Długo zbierałem się do jej napisania, pisałem ją jeszcze dłużej, a Wy, po sześciu latach od premiery wciąż ją czytacie i piszecie wiadomości na jej temat.

Obwieszczając serial “Informacja Zwrotna” napomknąłem Wam, że nie jest to
moje ostatnie słowo w Netflix. No i nie jest.

Z wielką radością chciałem Wam powiedzieć, że serial na podstawie “Wzgórza Psów” powstanie w serwisie Netflix.

„Wzgórze psów” to:

Mroczny thriller, którego akcja  dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie.  Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie? Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Co kryje się pod powierzchnią?

*(opis pochodzi od wydawcy)

Data premiery serialu „Wzgórze psów” nie jest jeszcze znana. Reżyserią produkcji zajmie się Piotr Domalewski (“Cicha Noc”, “Hiacynt”), producentką kreatywną została Iza Łopuch (“Ślepnąc od świateł“, “Warszawianka”). Serial powstanie na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka i Piotra Domalewskiego.

Na premierę czeka także serial „Informacja zwrotna” oparta na książce J. Żulczyka o tym samym tytule wydanej w 2021 roku. W rolę główną, byłego muzyka i alkoholika – Marcina Kanię, wciela się Arkadiusz Jakubik. Produkcja ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku na platformie Netflix. Za reżyserię „Informacji zwrotnej” odpowiada Leszek Dawid, twórca m.in. filmów „Jesteś Bogiem” czy „Broad Peak” oraz seriali „Pakt”, „W głębi lasu” i „Nielegalni”.

kadr z serialu „Informacja zwrotna”
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.