Koncertowa majówka: Ms Obsession, Tekno, Chonabibe i Mateusz Franczak w radiowej Czwórce

W tym roku majówka raczej przypomina domówkę, zatem Czwórka przygotowała wiele znakomitych koncertów do słuchania w domu. Od muzyki elektronicznej Ms Obsession, przez melodyjne punkowo-alternatywne brzmienie grupy Tekno, roztańczony hip hop doprawiony reggae w wykonaniu Chonabibe, po oniryczny muzyczny świat Mateusza Franczaka.

Piątek 1 maja zapowiada się interesująco – w planach Czwórki aż dwa koncerty. Wieczór będzie można rozpocząć w towarzystwie Ms. Obsession, laureatki pierwszej edycji konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Retransmisja koncertu o godzinie 19.00. Późnym wieczorem, o godz. 23.00 będzie można posłuchać zespołu Tekno Jacka „Perkoza” Perkowskiego, oscylującego pomiędzy rockiem, punkiem i elektroniką. Zapowiada się duża dawka energetycznego rasowego gitarowego grania z agresywnymi syntezatorami i tanecznymi beatami.

Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł, to wokalistka, producentka muzyczna i autorka tekstów. Artystka łączy w sobie indywidualizm i wyrazistość z wnikliwością i refleksją nad życiem wewnętrznym człowieka i jego uwikłaniem w społeczne relacje. Swoje zamiłowanie do surrealizmu artystka przeniosła do muzycznego świata. Wygrała konkurs radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”, a w ramach nagrody wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia wydała debiutancką płytę pt. „Manekin”. Przeplatanie się świata onirycznego z realnym, demaskowanie absurdów zakorzenionych w społeczeństwie w połączeniu z nowatorską i działającą na wyobraźnię produkcją muzyczną – to właśnie przepis na „Manekina”.

To jednak nie koniec piątkowych atrakcji. Późnym wieczorem, o godz. 23.00, w audycji „Rock Block”wysłuchamykoncertu zespołu Tekno. Warszawski duet tworzą Piotr „Tokara” Tokarski (wokalista i perkusista) oraz Jacek „Perkoz” Perkowski, kompozytor, producent muzyczny, znany przede wszystkim jako wieloletni gitarzysta T.Love, autor lub współautor takich przebojów, jak „Kochać inaczej” De Mono, „Kocham cię jak Irlandię” Kobranocki, „Córeczko” Kayah czy wielu piosenek T. Love.

Tekno wyróżnia jakość koncertowa, energia i doświadczenie. W Czwórce grupa promowała swój debiutancki album: „Basstards”, w charakterystyczny sposób łączący punk, alternatywę i elektronikę w piosenkowych ramach. To gitarowe brzmienie, melodyjne syntezatory, stylowe teksty o obecnych czasach, marzeniach, polityce i miłości.

sobotę, 2 maja w audycji „Brzmi dobrze, bo polskie” (godz. 18.00) usłyszymy koncert lubelskiej formacji Chonabibe. Inspirowani hip-hopem, funkiem, reggae, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami tworzą wyrazisty i niepowtarzalny styl. Składają się na niego błyskotliwe polskie teksty, dwa uzupełniające się wokale i muzyka wybiegająca w przyszłość, ale czerpiąca garściami z przeszłości, oparta o żywe instrumenty, wzbogacona samplami. Grupa ma na koncie cztery albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: „Migracje” „Panoramy”, nowatorski album multimedialny z orkiestrą „Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra na żywo” oraz najnowszy, najbardziej roztańczony „Ch ona bibe”

Niedzielny koncert, 3 maja, zabrzmi bardziej refleksyjnie. O godzinie 23.00 w audycji „Off Control” stacja przypomni występ Mateusza Franczaka, który odbył się w ramach w ramach #NightLiveSession w studiu Czwórki. Artysta jest nie tylko kompozytorem, ale i wokalistą, improwizatorem, multiinstrumentalistą, znanym z zespołów Daktari, HOW HOW i Giorgio Fazer. Wydał także dwa solowe albumy, ciepło przyjęte przez krytykę: „long story short” (2016) oraz „Night-night” (2018). Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Open’er Festival, Spring Break, JazzFest Berlin, Tzadik Festival Poznań, Festiwal Narracje, czy Nowa Tradycja.

Wszystkich koncertów można wysłuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez nową aplikację „Polskie Radio”.

        Piątek, 1 maja, godz. 19.00. „Będzie głośno!”: Ms. Obsession

        Piątek, 1 maja, godz. 23.00, Rock Block”:  Tekno

        Sobota, 2 maja, godz. 18.00, „Brzmi dobrze, bo polskie”:  Chonabibe

        Niedziela, 3 maja, godz. 23.00, „Off Control”:   Mateusz Franczak

Materiał prasowy: Polskie Radio Czwórka

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.