Nowa odsłona Elektrycznych Gitar – dziś premiera

To już dzisiaj! Długo wyczekiwana premiera Elektrycznych Gitar pod wodzą Kuby Sienkiewicza, album „2020”, ma swoją premierę w sklepach i serwisach streamingowych! Znany i uwielbiany przez Polaków w każdym wieku zespół  powraca w nowej odsłonie – na krążku nie zabraknie ciekawych brzmień, tekstów o miłości, polityce i nie tylko, a wszystko to w charakterystycznych dla zespołu stylu.

– To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, „Dzieci” oraz „Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

To płyta różnorodna, znajdziemy na niej bowiem subtelne ballady, kawałki o miłości, a także politycznie zabarwione akcenty. Taka mieszanka tematyczna, w niecodziennych, niekiedy elektronicznych, a niekiedy akustycznych aranżacjach, to nowa odsłona zespołu, znanego przez niemal każdego. Nowoczesne brzmienie Elektrycznych Gitar zaskoczy każdego!

Wydawnictwo ukaże się na płycie CD, podwójnym albumie winylowym i limitowanej, ręcznie limitowanej edycji oraz w serwisach streamingowych. Zapowiadały je trzy single – „Najwyższa pora” o tematyce ekologicznej, „Ósmy trzeci” – muzyczny prezent na Dzień Kobiet oraz „Podróżnicze sny 2020”.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak „Jestem z miasta”, „Co ty tutaj robisz”, „Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – „Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.