Kultura dostępna w kinach sieci Helios

Kultura Dostępna kontynuuje swoją misję w sieci kin Helios! W czerwcu w cyklu promującym rodzime kino zobaczymy m.in. nowość „Za duży na bajki 2” oraz nagrodzony Oscarami film „Strefa interesów”.

Cyklowi Kultura Dostępna przyświeca cel likwidowania barier w dostępie do rodzimego kina, dlatego też bilety na niego można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie (jedynie 12,90 złotych). W ramach najbliższej odsłony zostaną zaprezentowane cztery różnorodne gatunkowo tytuły.

Jako pierwszy, w czwartek 6 czerwca, zostanie wyświetlony film familijny „Za duży na bajki 2”. Kontynuacja entuzjastycznie przyjętej części pierwszej ukazuje Waldka, który po latach spotyka swojego biologicznego ojca. W produkcji występuje m.in. Karolina Gruszka, Dorota Kolak i Andrzej Grabowski.

13 czerwca kinomani będą mogli nadrobić seans filmu „Chłopi” – polskiego kandydata do Oscara. Tytuł został zrealizowany w technice animacji malarskiej, dzięki czemu zachwyca odwzorowaniem zmieniającej się natury i odniesieniami do sztuki Młodej Polski.

Tydzień później, 20 czerwca, odbędzie się projekcja dramatu „Zielona granica”, przybliżającego odmienne perspektywy uchodźców, aktywistów i strażników znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej.

Natomiast 27 czerwca widzowie będą mogli zapoznać się z koprodukcją „Strefa interesów”, w której brali udział polscy twórcy. Przedstawia ona życie rodziny Rudolfa Hössa – komendanta obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Dzieło Jonathana Glazera zdobyło dwie statuetki na tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów (w tym za najlepszy film międzynarodowy) i otrzymało trzy nominacje.

Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

*Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.