Kwiat Jabłoni powraca z nowym singlem

Po blisko dwóch latach od wydania debiutanckiej płyty zespół Kwiat Jabłoni prezentuje nowy singiel.

Utwór „Mogło być nic” zapowiada drugi album muzyków. Więcej szczegółów na temat nadchodzącego krążka poznamy niebawem. Tym razem Kasia i Jacek Sienkiewiczowie podjęli współpracę z cenionym polskim producentem muzycznym – Wojtkiem Urbańskim. Wynikiem tego wyjątkowego połączenia jest mocna w przekazie i pełna energii kompozycja. 

Utwór w streamingu: https://agoramuzyka.ffm.to/KwiatJabloniMoglo 

Jacek Sienkiewicz o utworze „Mogło być nic”:

Główną myślą, towarzysząca mi przy pisaniu tekstu do „Mogło być nic”, było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste. Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinnismy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na codzień, są czymś zupełnie niezwykłym.

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

Teledyski: 

Dziś późno pójdę spać: https://youtu.be/FWDXwrgdm9w
Niemożliwe: https://youtu.be/wj5e-ur03f4
Wodymidaj ft. Ralph Kaminski: https://youtu.be/InME0wn4Fnw
Nic więcej: https://youtu.be/wBkL-eg2Dj8
Dzień dobry: https://youtu.be/tu6vPd–Wdk
Wzięli zamknęli mi klub: https://youtu.be/j2xw3Va8JHA


Facebook: www.facebook.com/kwiatjabloni
YouTube: www.youtube.com/c/KwiatJabloni
Instagram: https://www.instagram.com/kwiatjabloni/

Leave A Reply

Your email address will not be published.