Maria Peszek, Miuosh, Sorry Boys, Misia Furtak i Sonbird kolejnymi gwiazdami na Olsztyn Green Festival 2020

Maria Peszek, Miuosh, Sorry Boys, Misia Furtak i Sonbird kolejnymi gwiazdami Olsztyn Green Festivalu 2020!

Po raz siódmy fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na malowniczej plaży miejskiej CRS „Ukiel”, tym razem w długi weekend 14-16 sierpnia. Trzydniowy Olsztyn Green Festival oznacza jeszcze więcej koncertów, spotkań z muzykami, warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych, zajęć sportowych i innych aktywności dla całej rodziny. Dziś przedstawiamy Wam kolejnych artystów tego wydarzenia.

Podczas Olsztyn Green Festivalu, wystąpią Maria Peszek, Miuosh, Sorry Boys, Misia Furtak i Sonbird.

Artyści dołączą do ogłoszonych już wcześniej gwiazd – Muńka Staszczyka, Natalii Przybysz i duetu Karaś/Rogucki.

Maria Peszek

Wokalistka, performerka, autorka tekstów i aktorka. Przez 10 lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg nagradzanych ról. Współpracowała m.in. Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, czy Kazimierzem Kutzem. Od 2005 r. koncentruje się na twórczości muzycznej.

Wydała cztery albumy solowe: „miasto mania” (2005), „maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012). „Karabin” (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i okazywał się artystycznym oraz komercyjnym sukcesem. Uczyniło to z artystki jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy. Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. To autorka bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających opinią publiczną.

Zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.

Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”.

W styczniu tego roku, po koncertowej przerwie Artystka wróciła z bandem w nowym składzie i z nowymi, zaskakującymi aranżami w ramach entuzjastycznie przyjmowanej SORRY POLSKO SUPER TOUR.

Miuosh

Katowicki raper przyjedzie na Olsztyn Green Festival promując wydany w styczniu album pt. „Powroty”. To 10  utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Za muzykę na tym krążku odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem albumu jest Michał „Fox” Król, który zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej.

Miuosh (wł. Miłosz Borycki) debiutował w 2007 roku albumem pt. „Projekcje”. Jego płyty kilkakrotnie pokrywały się złotem lub platyną. „Prosto przed siebie” z roku 2012, pierwszy poważny komercyjny sukces, został doceniony nawet podwójną platyną. Z kolei „POP” uznany został za jedno z najciekawszych wydawnictw  muzycznych w Polsce w 2017 roku.

Współpracując z Katarzyną Nosowską, Bajmem, Piotrem Roguckim, Organkiem, czy Andrzejem Smolikiem, Miuosh udowodnił jak można łączyć ze sobą gatunki pozornie odległe. 9 czerwca na  Stadionie Śląskim w Chorzowie, koncertem Scenozstąpienie   Miuosh pożegnał się z projektami Miuosh x Jimek Nospr i Miuosh | Smolik| Nospr. Ponad 43 tyś ludzi zobaczyło ponad trzygodzinny, pełen emocji i zaskoczeń  koncert

Sorry Boys

Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe, goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie na Open’era,  dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal, brali udział w koncertach Męskiego Grania. 

Najnowszy album pt. „Miłość” ukazał się w maju ubiegłego roku. To pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy krążek Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany. Gościem specjalnym albumu była Kayah.

Na Green Festivalu zagrają po raz drugi i w dużej mierze zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty.

Misia Furtak

Kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, basistka, producentka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Gościnnie pojawiła się m.in. jako aranżerka i wykonawczyni w projekcie „NowOsiecka”, realizowanym z NOSPR, czy na albumie Wojtka Mazolewskiego „Chaos pełen idei”, który otrzymał status złotej płyty. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii. Współpracowała ze znakomitościami ze świata muzyki, m.in. nad płytą „The Other Hand” zespołu Très.B, którą współtworzył Victor van Vugt, odpowiedzialny za produkcję „Murder Ballads” Nick’a Cave’a, stały współpracownik m.in. PJ Harvey i Depeche Mode.

 W styczniu 2019 wydała, wyprodukowany przez siebie album „Co przyjdzie”:  “To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować” – mówi Misia Furtak.

 „Co przyjdzie” jest albumem surowym i minimalistycznym – kontynuuje – “Kiedy myślałam o dalszych losach piosenek z tej płyty, zastanawiałam się, czy nie można zagrać ich w jeszcze bardziej oszczędny sposób, instrumentalnie, na fortepianie. Ale spotykając się z przyjaciółmi muzykami, zrozumiałam, że dzięki nim każdy z moich utworów może pójść w innym kierunku. Tak powstał pomysł na reworki, remixy, ponowne opracowania piosenek z płyty “Co przyjdzie?”. Wszystkie osoby, które zaangażowały się w ten projekt, miały pełną wolność artystyczną. Dlatego rezultaty naszych muzycznych spotkań są jakby z zupełnie innych światów, ale dzięki temu historie, które opowiadam, stają się jeszcze bardziej uniwersalne.” Co cztery tygodnie kolejna piosenka ma swoją prapremierę na antenie programu trzeciego polskiego radia (Program Alternatywny A. Szydłowskiej), a autorami opracowań są, między innymi: Miron Grzegorkiewicz, Oxford Drama, Zamilska, Hania Rani, Runforrest, Hior Chronik, Splice Girls i inni. Koncert na OGF to podsumowanie projektu “Reworki” i pierwsza ich prezentacja na żywo. 

Sonbird

Zespół tworzy czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem.

Choć zaledwie w roku 2016 wydali pierwszy singiel, to już zdążyli swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła specjalny kontrakt, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyty. Album pt. „Głodny” został wydany w lutym 2019 roku nakładem Jazzboy Records, za który Sonbird otrzymali nominację do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Rock.

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach. Z sukcesem wyprzedają również koncerty klubowe.


Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na facebook.com/olsztyngreenfestival

Bilety do kupienia na: ebilet.pl

ORGANIZATOR: Agora SA.
WSPÓŁORGANIZATOR: Urząd Miasta w Olsztynie.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.