„Nora” to kolejny singiel płyty „@strach” Pawła Izdebskiego

14 lutego 2020 swoją premierę miał teledysk utworu „Nora” Pawła Izdebskiego, w reżyserii Dawida Grzelaka oraz z udziałem fantastycznej polskiej aktorki teatralnej, telewizyjnej i filmowej – Katarzyny Dąbrowskiej.

Teledysk do utworu “Nora” to opowieść o problemach rodzących się w psychice człowieka oraz obciążeniu jakim stają się one w codziennym życiu. Zwyczajny dzień staje się coraz trudniejszy do przeżycia. “Nora” to także próba odnalezienia odpowiedzi na to, co tak naprawdę jest normą.

Rzeczywistość nie jest już tym, czym była, mimo, że pozornie nic dookoła się nie zmieniło.

Wybuch szaleństwa niczego nie zmienił, na nic nie wpłynął.

Nasuwa się pytanie, czy szaleństwo jest nacechowane negatywnie, czy może jest jedynym przejawem życia?

W wideo reżyserowanym przez uznanego już w środowisku, młodego artysty wizualnego – Dawida Grzelaka, wystąpiła Katarzyna Dąbrowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. znana m.in. z serialu “Na Dobre i Na Złe” czy “Belfer”.
Utwór “Nora” inspirowany jest powieścią Toma Perrotty pt. “The Leftovers”. Nora to nie lisia jama, a imię bohaterki – powieści i utworu Pawła Izdebskiego. Bohaterki, która bez końca podejmuje trudne decyzje.

Czy to wszystko musi mieć jakiś sens?

Twórczość Pawła Izdebskiego to powiew świeżości i jakości na polskiej scenie alternatywnej, a jej sztandarem jest właśnie “Nora”, utwór pochodzący z albumu “@strach”.

Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie.

Każda z piosenek na płycie opowiada o innym lęku, innej obawie, innym wahaniu. Album to moja wiadomość mailowa do własnego strachu, któremu stawiam czoła pisząc te piosenki. Nie pozwolę by mnie dłużej paraliżował, ale wiem, że i mnie i każdemu człowiekowi musi on towarzyszyć każdego dnia. Na tej płycie wyzywam go na pojedynek.

Paweł Izdebski o płycie “@strach”

Album “@strach” można posłuchać online lub nabyć w salonach Empik. Premierze płyty towarzyszy trasa koncertowa “Niewiarygodny Tour” podczas której muzyk wraz z zespołem muzycznym odwiedzi m.in. Białystok (23.02), Szczecin (29.02), Gdańsk (01.03), Olsztyn (14.03), Toruń (15.03), Kraków (26.04). Artysta wystąpi również podczas Enea Spring Break Festival już 25 kwietnia.

Folk-rockowe, żywe brzmienia oparte na gitarach i instrumentach smyczkowych, oplecione charakterystycznym wokalem Izdebskiego, który wciąga na zabój. Na płycie nie znajdziemy syntetycznych dźwięków, czy grama nieautentyczności – zarówno w muzyce, jak i przekazie lirycznym. Emocjonalny wydźwięk utworów ze ‘@strachu’ Izdebskiego nie pozwoli przejść obojętnie obok tej propozycji.


Paweł Izdebski – wokalista, leworęczny gitarzysta, piosenkopisarz, kompozytor i youtuber. 30-letni debiutant z podwarszawskiej Wiązowny dotychczas był znany szerzej jako wokalista Studio Accantus czy były gitarzysta Ralpha Kaminskiego. Tworzy własny, samozwańczy gatunek – Bluepop, który jest mieszanką muzyki akustycznej, alternatywnej i bluesowej, opartej na popowych brzmieniach gitary.


Poprzednie single: 
“Laura” – https://www.youtube.com/watch?v=Yvk_7MNC8Qg 
“Szwy” – https://www.youtube.com/watch?v=prAoa8lbAv4 
“3” – https://www.youtube.com/watch?v=ezDvmqnuuT8 
“Niewiarygodne” – https://www.youtube.com/watch?v=7NmOUyy2_64

Płyta “@strach” w serwisach streamingowych: https://ffm.to/izdebskistrach/ Oraz w Empikach: https://www.empik.com/strach-izdebski-pawel,p1238131139,muzyka-p


ZOBACZ FOTORELACJĘ Z KONCERTU W GLIWICACH

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.