Michael Kiwanuka powraca z „Money”!

Michael Kiwanuka i Tom Misch przedstawiają wspólny kawałek „Money”.

„Money” łączy charakterystyczny, organiczny wokal Kiwanuki, który tym razem eksperymentuje z falsetem oraz radosny, pełen energii disco bit Toma Mischa. Efektem jest żywy, pełen kolorów utwór, który z pewnością znajdzie się na wielu wakacyjnych playlistach. YEBBA pojawia się w chórkach, a za miks odpowiada laureat Grammy, Russell Elevado (D’Angelo, Kamasi Washington). Jak mówi Kiwanuka:

Kiedy słyszysz „Money” po raz pierwszy, odbierasz znaczenie tej piosenki dosłownie – jak bardzo pragniesz bogactwa. Z każdym kolejnym przesłuchaniem dostrzegasz jednak drugie dno: to kawałek o tym, jak bardzo miłość do pieniędzy może być niebezpieczna.

Michael Kiwanuka

Tom Misch dodaje: – Jestem fanem Michaela od kilku lat, więc możliwość współpracy jest dla mnie bardzo ekscytująca. Podczas sesji nagraniowych odkryliśmy, że obaj mamy olbrzymią słabość do disco z lat 80., więc postanowiliśmy pójść w tym kierunku. Wyszło nam bardzo sprawnie. Produkowanie tego kawałka było czystą przyjemnością. Wokal Michaela jest zabójczy! Wielki szacunek również dla YEBBY, Tobie Trippa za instrumenty smyczkowe i Russella Elevado za świetny miks.

Przez ostatnie kilka miesięcy, Kiwanuka kilkakrotnie sugerował, że wraca do studia, by pracować nad następcą „Love & Hate” (2016). Drugi album muzyka zapewnił mu numer jeden na listach przebojów oraz pierwszą w karierze nominację do nagrody BRIT. „Money” otwiera nowy rozdział w karierze artysty.

Tom Misch debiutował w kwietniu 2018 albumem „Geography” wydanym we własnym labelu Beyond The Groove. Krążek zadebiutował na 8. miejscu najpopularniejszych płyt w Wielkiej Brytanii, a gościnnie na płycie pojawili się m.in. Loyle Carner, De La Soul i Goldlink.

Michael Kiwanuka wystąpił 15 czerwca jako gwiazda WROsound 2019 we Wrocławiu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.