MICHAŁ SZPAK zauważony za granicą!

michal_szpak-byle_byc_soba%cc%a8Mijający rok przyniósł Michałowi Szpakowi wiele muzycznych sukcesów. Warto tu chociażby wymienić nagrodę Grand Prix „Złote Opole”, czołowe miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży, status Platynowej Płyty za album „Byle być sobą” oraz podwójnej platyny za singiel „Color Of Your Life”. Do tej listy dołączamy również tegoroczne podsumowanie serwisu Spotify, według którego Michał Szpak znalazł się w pierwszej 10. najczęściej słuchanych polskich artystów za granicą w 2016 roku!

 

Nie tak dawno najnowszy album Michała Szpaka „Byle Być Sobą” pokrył się platyną, a wokalista może już świętować kolejny sukces. Serwis Spotify podsumował rok 2016 i udostępnił dane dotyczące odtworzeń utworów polskich artystów za granicą. Michał Szpak znalazł się na wysokiej 6. pozycji zestawienia, tuż za Marcinem Przybyłowiczem (jeden z twórców ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin: Dziki Gon), Behemotem i Ablem Korzeniowskim (kompozytor muzyki filmowej i teatralnej). Do tego wyróżnienia niewątpliwie przyczynił się rewelacyjny występ podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2016, gdzie Szpak wykonał utwór „Color of Your Life” (do obejrzenia tutaj). Jego występ został doceniony przez odbiorców i uplasował się na 3. pozycji w głosowaniu widzów i na 8. w finałowym zestawieniu. Teledysk do piosenki został obejrzany już ponad 9 mln razy!

 

Utwór znalazł się na najnowszym albumie Szpaka „Byle Być Sobą”. Jeśli jeszcze go nie macie na swoich półkach, jest do kupienia TUTAJ!

 

Album „Byle być sobą” to materiał, który wymyka się spod prób jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Zupełnie jak jego autor, który nie daje się zaszufladkować. Płyta „Byle Być Sobą” zawiera dwanaście zróżnicowanych stylistycznie nagrań, które odzwierciedlają zainteresowanie artysty przede wszystkim klimatem muzycznym lat 80. i 90., a nawet jego zamiłowanie do muzyki symfonicznej. Poza tradycyjnym instrumentarium na płycie można usłyszeć  skrzypce, altówkę, wiolonczelę czy kontrabas, a dzięki swoim niespotykanym umiejętnościom wokalnym Michał buduje niezwykły nastrój.

 

 

Obserwuj MICHAŁA SZPAKA w internecie:

Facebook Instagram | YouTube | www

Leave A Reply

Your email address will not be published.