Nadchodzi nowy Festiwal muzyczny w Polsce! Pierwsza edycja już we wrześniu.

Great September to miejsce spotkań branży muzycznej i szansa dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności. Dyskusje panelowe i warsztaty poświęcone najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej. Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania. Nowe kontakty i koncerty pełne nowej muzyki. Great September to inicjatywa Artura Rojka, który kieruje OFF Festivalem, Łukasza Minty, twórcy Spring Break’a oraz miasta Łódź.

Pandemia koronawirusa spowodowała wstrzymanie całej branży muzycznej. Ucierpiało mnóstwo ludzi, dla których chlebem i wodą była praca przy koncertach, tj. dźwiękowcy, realizatorzy, oświetleniowcy, instrumentaliści, tour managerowie czy na końcu sami artyści, dla których pieniądze ze sprzedaży biletów na ich wydarzenia były tak naprawdę głównymi dochodami działalności.

Od 2020 roku nie odbywa się poznański Spring Break i choć nie ma oficjalnego statementu w tej kwestii – czy Spring Break jeszcze się w ogóle kiedykolwiek odbędzie, z pomocą przychodzą Artur Rojek – nazwisko znane tak naprawdę każdemu, bo kto nie słuchał Myslovitz w okresie ich świetności? oraz Łukasz Minta (twórca poznańskiego festiwalu).

Great September będzie odbywać sie w zasadzie na tych samych warunkach – skupianie się na debiutach. Czy to zespoły, czy artyści solowi będą mogli pokazać swoje autorskie kompozycje, dzięki czemu zapewne wielu z nieznanych nazwisk, trafi na języki wielu odbiorców.

Nadchodzący festiwal to nie tylko koncerty, ale także PANELE DYSKUSYJNE! Bardzo cieszy mnie fakt, że organizatorzy nowego festiwalu w Łodzi zauważyli, że panele z przedstawicielami branży muzycznej są bardzo potrzebne artystom, dzięki czemu, Ci będą mogli zasięgnąć porad oraz być na bieżąco z wszelkimi zmianami, co prawdopodobnie ułatwi im drogę do sięgnięcia na szczyt.

Great September – Showcase Festival & Conference odbędzie się w Łodzi w dniach 15-17 września 2022 roku. Bilety na to wydarzenie można kupić od dzisiaj na stronach eventim 
i ebilet 

Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września cena wzrasta do 149 złotych).

Dzieci do 10 roku życia – darmowy wstęp

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Independent
Partner główny: Miasto Łódź
Partnerzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, MAKiS, EC1

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.