Nowa artystka pod skrzydłami PARTISAN RECORDS!!!

Wytwórnia Partisan Records podpisała kontrakt z irlandzką artystką Aoife Nessa Frances, która 9 maja opublikowała nowy singiel zatytułowany „Emptiness Follows” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem. Jest to pierwszy przedsmak kontynuacji jej uznanego debiutu „Land of No Junction” z 2020 r.

„Emptiness Follows” opowiada o intymności przyjaźni i głębokiej emocjonalnej więzi z nią związanej. W piosence uchwycone są chwile – woda jako ciężar emocjonalnej więzi, którą dzielimy, małe szczegóły, które pamiętamy „the shape sits beneath your earlobe”. Ruch i barwa muzyki, nieustannie płynąca harfa, podkreślają głębokie znaczenie uznania dla wiecznej miłości. Chciałam, aby mój głos był bliski i bezbronny, jak w „Histoire de Melody Nelson” Serge’a Gainsbourga” – tak o utworze mówi artystka.

Towarzyszący utworowi teledysk został wyreżyserowany przez Zoe Greenway i nakręcony w południowej Irlandii w Kinsale, Co Cork. Greenway komentuje: „Teledysk do utworu „Emptiness Follows” naśladuje impresjonistyczną wizję wspomnień. Zestawienie jasnych i ciemnych obrazów odtwarza wrażenie fragmentaryczności wspomnień. Sugestywne tekstury wizualne badają zniekształconą, ale i wspaniałą naturę pamięci.” To doskonała wizualna interpretacja porywającego emocjonalnego i dźwiękowego krajobrazu Aoife.

Po zakończeniu europejskiej trasy koncertowej z Weather Station, Aoife wyruszyła w trasę po Ameryce, występując przed Alexem Cameronem. Tej jesieni ponownie odwiedzi Europę, supportując Destroyer, a także zagra wiele koncertów w różnych częściach świata.  Aoife spędziła ostatnie dwa lata w zachodniej Irlandii, pracując nad nową muzyką. Jej debiutancki album „Land of No Junction” z 2020 r. zebrał dobre recenzje (Uncut, The Quietus, MOJO, Aquarium Drunkard, Pitchfork).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.