Nowa wersja piosenki „Nie pytaj o Polskę” w wykonaniu Kovalczyka zapowiada jego czwartą płytę

Singlem „Nie pytaj o Polskę” Kovalczyk zapowiada swój nowy album oraz trasę koncertową pt. „Piosenki Mistrza”. Płyta zawierać będzie utwory autorstwa Grzegorza Ciechowskiego w nowych elektronicznych aranżacjach. Singiel trafił już do sieci streamingowych. Do utworu został zrealizowany również teledysk. Ukazuje on dwa skrajne oblicza współczesnej Warszawy.

„Nie pytaj o Polskę” jest najbardziej znanym popowym utworem o charakterze erotyku – opowiada on o ambiwalentnej relacji podmiotu lirycznego do ojczyzny. Piosenka ta była jednym z wielu solowych przebojów Ciechowskiego. – „Wiem, że dotykam legendy, ale jestem ośmielony faktem, że piosenki te towarzyszyły mi od najmłodszych lat oraz w wielu chwilach mojego życia.” – mówi Kovalczyk i dodaje. – „Gdy podjąłem decyzję, że nagram tę płytę, wiedziałem, że piosenki te zaśpiewam i nagram w sposób, jak je czuję i rozumiem. Umieściłem w nich sentyment, moje serce oraz prawdę, która była bardzo ważna w kompozycjach Ciechowskiego”.

Kovalczyk to młody wokalista i producent muzyczny. Publiczność szerzej poznała go jako finalistę 3. edycji Idola, a następnie jako twórcę znakomicie przyjętego albumu „Kovalczyk Big Band Projekt” z udziałem m.in. Marka Napiórkowskiego, Roberta Kubiszyna, Roberta Lutego, Pawła „Herbi” Tomaszewskiego. Artysta wydał trzy solowe płyty, z czego dwie pod szyldem własnego wydawnictwa.

Singiel: Kovalczyk – Nie pytaj o Polskę: https://smarturl.it/KovalczykNiePytaj

Album jest promowany trasą koncertową o tym samym tytule. Lista miast, w których odbędą się koncerty przedstawia się następująco:

Ale to nie koniec niespodzianek! Z artystą będzie można się spotkać w muzycznych salonach EMPIK, gdzie będzie podpisywał swoją najnowszą płytę:

  • 19.10 Wrocław / Empik Renoma, g. 16:00,
  • 21.10 Katowice / Empik Silesia, g. 18:30.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.