Nowość: ukazał się nowy singiel i teledysk grupy Harlem

Nowy singiel i teledysk grupy Harlem

Harlem - grupa muzyczna singiel "Jestem tu"
Zespół HARLEM przedstawia klip do singla „Jestem tu”  zapowiadający album „Nieznany świt”, którego premiera już 20 maja. Natomiast 29 kwietnia 2022 ukazał się utwór „Jestem tu”, napisany i skomponowany przez Krzysztofa Jaworskiego, który promuje płytę.

 „Jestem tu” to kompozycja i tekst Krzysztofa Jaworskiego, Dżawora, współtwórcy i lidera zespołu HARLEM, którą  przejmująco wyśpiewał wokalista grupy,  Marek Jakub Weigel. Poza nimi zespół Harlem tworzą Stanisław Czeczot (bas), Cezary Kaźmierczak (klawisze), Dominik Brzuzy – Jędrzejczyk (perkusja).

Utwór zmiksował i zmasteringował Marcin Gajko.

Jak podkreśla lider zespołu: „Jestem tu” to krzyk o zauważenie bezsilnej jednostki zagubionej we współczesnym świecie. …”
Premiera „Jestem tu”:  29 kwietnia 2022 r. https://bfan.link/jestem-tu .
Harlem
Krzysztof ‘Dżawor’ Jaworski, Lider zespołu – Gitary elektryczne

29 kwietnia 2022 ukazał się utwór „Jestem tu”, napisany i skomponowany przez Krzysztofa Jaworskiego. To historia inspirowana wydarzeniami trudnego okresu w życiu autora przed kilku laty. Emocjonalnie napisany kawałek o ludziach często w depresji, nierzadko młodych, pogubionych, zmarginalizowanych, których świat nie chce usłyszeć. Otoczeni murem obojętności szukają pomocnej dłoni, by ten mur przekroczyć.

Za klip odpowiada grupa kreatywnych, młodych twórców filmowych z Gdańska, których Dżawor zaprosił do współpracy – Milena Szabat, Maciej Rybicki i Jakub Poterała. Ich dziełem będzie też klip do kolejnego singla, „Crazy Town” (premiera 10 maja).
Udało im się znaleźć filmowy wspólny mianownik, by opowiedzieć właściwie jednym filmem poruszone przez Dżawora w tekstach dwóch kolejnych utworów treści – jego emocjonalny przekaz pod wpływem własnych przeżyć i doświadczeń. Ostatni kadr teledysku do „Jestem tu”, to pierwszy kadr teledysku do „Crazy Town”. W obu, choć w innych przestrzeniach, temu samemu bohaterowi towarzyszą te same postaci.

Płyta zespołu HARLEM, zatytułowana „Nieznany świt”, w sprzedaży cyfrowej i tradycyjnej pojawi się już 20 maja 2022.

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.