Nowy teledysk Dawida Podsiadło

Właśnie ukazał się nowy teledysk Dawida Podsiadło do piosenki „mori”. W klipie wystąpił Jerzy Skolimowski!

We poniedziałek 6. lutego niespodziewanie w mediach społecznościowych Dawida Podsiadło pojawiła się zapowiedź teledysku, dziś już wiemy, że do utworu „mori”. Jest to drugi klip (po „To co masz ty!”) z najnowszej płyty muzyka pt. „Lata Dwudzieste” wydanej w ubiegłym roku.

Okładka płyty Dawida Podsiadło „Lata Dwudzieste”

Jak sam Podsiadło podkreśla: „Tego teledysku miało nie być. Kiedy powstało mori, byłem przekonany, że tak intymna piosenka, tak bardzo skupiona na treści nie może być dopełniona obrazem w sposób, który nie będzie jej czegoś odbierał.” [Instagram @dylanwishop]

Jednak na horyzoncie pojawił się reżyser Tadeusz Śliwa, który zaproponował wykorzystanie do video nostalgicznych ujęć opustoszałej Warszawy, nagranych jeszcze w pierwszych dniach lockdownu w 2020 roku. Zdjęcia do teledysku wykonał Michał Englert, a w jego realizacji pomagał również Krzysztof Materna. Wreszcie, główną i jedyną gwiazdą poruszającego wideoklipu jest sam reżyser i aktor Jerzy Skolimowski, ale występuje on w nim głównie jako ojciec i mąż przedwcześnie zmarłego syna Józefa w 2012 roku i swojej żony Joanny Szczerbic dwa lata potem.

Utwór ten dotyka delikatnego i osobistego tematu jakim jest śmierć oraz żałoba. W teledysku puste ulice Warszawy oddają pustkę po zmarłej osobie, a przejście Skolimowskiego na drugą stronę mostu wydaje się niezwykle symboliczne. Dodatkowo użyta zimna i niebieska tonacja obrazu potęguje uczucie żalu i cierpienia bohatera wideoklipu „mori”.

Zachęcam do obejrzenia:

A już dziś o 20:15 rozpocznie się gala Bestsellerów Empiku 2022, na której wystąpi Dawid Podsiadło i powalczy o nagrodę za płytę „Lata Dwudzieste” w kategorii „MUZYKA – pop i rock”. Oprócz artysty podczas wydarzenia wystąpi m.in. sanah, Ralph Kamiński, Vito Bambino, Katarzyna Nosowska i Agnieszka Chylińska.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.