Olsztyn Green Festival – posadź z nami drzewa!

Olsztyn Green Festival to nie tylko koncerty topowych polskich muzyków, ale także przestrzeń do rozmowy z artystami i naukowcami o ochronie środowiska, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo aktywności dla całych rodzin. W najbliższą sobotę, 29 kwietnia br. organizatorzy Olsztyn Green Festival razem z Nałęczowianką zapraszają mieszkańców Olsztyna i turystów do wspólnej akcji sadzenia drzew.  

Już w nadchodzący weekend na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, gdzie od 9 lat odbywa się Olsztyn Green Festival, powstanie specjalny punkt, w którym każdy zainteresowany będzie mógł odebrać sadzonkę drzewa – świerku zwyczajnego bądź grabu.

Na chętnych czekają łącznie 82 sadzonki, które fani festiwalu będą mogli zasadzić na swoich działkach, podwórkach czy też w ogródkach.

Wspólne sadzenie drzew to finał akcji „Posadź NAŁ drzewo” przeprowadzonej z partnerem festiwalu Nałęczowianką oraz firmą R3Polska. Akcja została zainaugurowana podczas poprzedniej edycji festiwalu. Dzięki niej udało się zebrać do recyclingu łącznie 8200 butelek plastikowych i puszek. Każde 100 zebranych butelek poddanych procesowi recyclingu przełożyło się na jedno drzewo, które zostanie posadzone wspólnie z Olsztynianami, niwelując tym samym ślad węglowy. 

Sadzonkę będzie można odebrać od godziny 12:00 w specjalnym punkcie przy promenadzie na terenie olsztyńskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, ul. Kapitańska 1.

Na pierwszych 30 chętnych, którzy odbiorą czeka niespodzianka w postaci biletu na tegoroczną edycję Olsztyn Green Festival (bilet jednodniowy na sobotę, 12 sierpnia br.).  

Partnerem festiwalu i organizowanej akcji jest Nałęczowianka. 

Olsztyn Green Festival w tym roku odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Podczas wydarzenia wystąpią m.in. Dawid Podsiadło, Rubens, Zalewski Śpiewa Niemena, Nosowska oraz Brodka. Jak co roku koncerty odbędą się w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew.

Zaplanowane na sierpień wydarzenie to festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, relaks nad jeziorem – plan na przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń!

Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Współorganizator – Urząd Miasta w Olsztynie.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.