Oly. prezentuje kolejny singiel. Premiera „sentimental.wav” już w piątek!

Oly. prezentuje kolejny singiel i zapowiada EP’kę sentimental.wav, która ukaże się już w najbliższy piątek przy współpracy z wytwórnią PIAS Poland and Eastern Europe. Premierze „Pastlife” towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Katarzynę Sawicką.

Pastlife to rozmowa z samą sobą. To kawałek o tym, że wszystko czego doświadczamy, co obserwujemy, tworzy naszą własną historię. Często może się ona potoczyć inaczej niż planujemy, często wiąże się ze stratą, trudnościami. Czasem potrzeba wiele odwagi, żeby spojrzeć inaczej na popełniane błędy, ale także na wyjątkowe momenty, które im towarzyszą – zapowiada utwór Oly.

Pastlife tytułem, ale także zawartą w nim opowieścią nawiązuje do piosenki Afterlife, którą fani Oly. dobrze kojarzą z jej debiutanckiego albumu. Singiel powstał we współpracy z Andrzejem Koniecznym (Siema Ziemia, GRIT Ensemble), odpowiadającym za produkcję całej EP’ki, a partie saksofonowe dograł Kacper Krupa (Siema Ziemia, SKALPEL Bigband).

Teledysk do Pastlife to kolejna kooperacja Oly. z reżyserką Katarzyną Sawicką. Artystki spotkały się już wcześniej przy pracy nad klipem do „Growing Young” z pierwszego albumu Oly. Klip pojawił się na kilkudziesięciu festiwalach w Polsce i na całym świecie, został także nominowany w kategorii Music Video na festiwalu SXSW w Stanach Zjednoczonych. W Pastlife po raz kolejny zobaczymy Natalię Sobieską (jedną z głównych bohaterek Growing Young) oraz Krzysztofa Zarzyckiego

„EPka sentimental.wav jest dla mnie archiwum opowieści o współodczuwaniu. Kiedy pisałam te piosenki, myślałam o tym jak pocieszyć kogoś kto jest samotny, niezrozumiany, kto tęskni za ukochaną osobą, albo za miejscem, gdzie może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Myślałam dużo o moich przyjaciołach, o ludziach, którzy dzięki swojej wrażliwości, często uważanej za przesadną, naprawdę widzą świat, dostrzegają w nim to co łatwo przeoczyć, albo zignorowa. „sentimental.wav” to kilka piosenek, lecz w cały proces nagrywania i tworzenia klipów, zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. To przyjaciele, znajomi, wielu wspaniałych artystów, którzy włączyli się w projekt, byli ze mną od chwili, kiedy powstawały pierwsze szkice” – dodaje Oly.

 

Podobnie jak w przypadku ostatniej długogrającej płyty Oly., duży wpływ na finalny efekt muzyczny miał producent i multiinstrumentalista Andrzej Konieczny (Siema Ziemia). Wydaniu EP’ki towarzyszyć będzie seria własnoręcznie wykonanych gadżetów, które w limitowanej liczbie uzupełnią fizyczne wydanie.

Oly. zadebiutowała albumem „Home” w 2016 w 2015 roku. Na płycie gościnnie zaśpiewał Low Roar, a ciepłe przyjęcie materiału pozwoliło wystąpić m.in. na Openerze, Spring Breaku czy Halfway Festival, a także supportować How To Dress Well czy Lou Doillon. Sukcesem okazał się również teledysk do singla „Growing Young”, doceniony przez wiele zagranicznych imprez branżowych, na czele z amerykańskim SXSW.

Kontynuacją obranej przez Oly. drogi był drugi album „Rzeczy, których nie mówię gdy jestem dorosła” z 2018. Krążek nagrany wspólnie z uzdolnionym aranżerem i autorem wielu partii instrumentalnych Andrzejem Koniecznym, zabierał w wyobrażony, kolorowy świat niesamowicie wrażliwej i jeszcze bardziej świadomej artystki. Gościnnie na płycie pojawili się Smolik i Baasch.

Po trzech latach przerwy Oly. wraca z EP’ką sentimental.wav, która zawiera pięć nowych kompozycji.

Oly. w mediach: 

https://www.facebook.com/olyofficial

https://www.instagram.com/oly.music/

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.