Płyta Miuosha bez Miuosha? ,, Doliny” pierwszą z ,, Pieśni współczesnych”

Raz na milion lat dochodzi do odłamu planetoid, swoistego zderzenia, które niesie za sobą niezliczone konsekwencje. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

link do klipu https://youtu.be/SRYGpDpfIQs 

Ten album to ten moment – raz na milion lat.

Płyta Miuosha bez Miuosha?

 

Bynajmniej! To odwrócenie dotychczasowego biegu wydarzeń, nowe poszukiwania i wyrażanie siebie z udziałem innych artystów. Wspólne działanie z wybitnymi artystami  i odkrywanie do tej pory nieznanych planet.

Miuosh nieustannie zaskakuje i zdawać by się mogło, że suspens to coś, co go nakręca. Nadchodzi album rapera bez rapowania, ale nadal z jego duszą (teksty) i sercem (muzyka)

 

“Pieśni współczesne” to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym niezwykły i uznany w Europie Zespół Pieśni  i Tańca Śląsk, Bela Komoszyńska, Ralph Kamiński, Natalia Grosiak, Miuosh, Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Tomasz Organek, Julia Pietrucha, Król czy duet Kwiat Jabłoni.

 

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. 

  Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu „Śląsk”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń. 

Pierwsza muzyczna prezentacja to utwór “Doliny”, który został zrealizowany z udziałem dwóch wybitnych postaci: Jakuba Józefa Orlinskiego oraz Marcina Wyrostka. 

Posłuchaj w streamingu: https://miuosh.ffm.to/Doliny
Jednocześnie wystartował preorder albumu “Pieśni Współczesne” dwie wersje albumu, które będą dostępne tylko na stronie  piesniwspolczesne.pl

 

Projekt zrealizowany w koprodukcji z Narodowym Centrum Kultury” 

„Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022”

Partnerzy: NCK, MKDNiS, Niepodległa, Miasto Katowice, Śląskie, Zespół Śląsk, Ladidadi, Osom Studios

Miuosh w mediach: 

Miuosh na Spotify. Obserwuj: https://miuosh.ffm.to/MiuoshSpotify

Miuosh IG: https://www.instagram.com/miuosh/

Miuosh FB: https://www.facebook.com/Miuosh/

Miuosh Oficjalna Strona: http://www.miuosh.com/

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.