Palaye Royale wystąpili w Warszawie [RELACJA]

To było kolejne świetne wydarzenie zorganizowane przez Winiary Bookings

Koncert rozpoczęły występy dwóch supportów, które były pozytywnym zaskoczeniem. Jako pierwsi zagrali Starbenders, amerykański zespół rockowy z Atlanty. Publiczność oczywiście zachwycił  charakterystyczny wygląd muzyków i świetne gitarowe riffy.

Ponizej krótka fotorelacja z występu Starbenders

Jako kolejna rozgrzewka przed Palaye Royale zagrał zespół Yonaka-zadziorny brytyjski rock.

Wielu wielbicieli ostrzejszej muzyki może kojarzyć zespół z tego, iż wcześniej mieli okazje grać m.in. przed Bring Me The Horizon czy np. Fever 333 w 2018 roku. Kolejną ciekawostką jest fakt, że utwór „Teach Me to Fight” został użyty do znanej pewnie niektórym produkcji młodzieżowej „Fate-Saga Winx”. Poniżej krótka fotorelacja z występu zespołu.

Gdy przyszedł czas na wyczekiwany koncert Kanadyjczyków, wszyscy już kręcili się niecierpliwie. Słuchając ostatniej płyty (i nie tylko) odniosłam wrażenie, że zespół jest bardzo niepozorny, że to co na płycie jest tylko cząstką tego co potrafią muzycy na żywo, jak się później okazało wcale się nie myliłam. Palaye Royale na żywo to totalna petarda. Mają świetny kontakt z publicznością a koncert dla nich nie jest po prostu koncertem a wręcz spektaklem. Muzycy mieli świetne stroje, genialny wystrój sceny i fantastyczny repertuar. Było skocznie i gorąco ale tez znalazły się kawałki, przy których niektórzy płakali 😉 Jak to na koncercie rockowym bywa, nie obyło się bez tzw. Mosh Pitu, w którym udział wziął nawet jeden z muzyków! (On sam na swoim koncie na Twitterze udostępnił video z tego)

Z całą pewnością można stwierdzić, że pieniądze na koncert Palaye Royale w żadnym wypadku nie są stracone. Ich koncerty to mega dawka fantastycznej muzyki, świetnej rozrywki i okazja do poznania ciekawych ludzi.
Warto też wspomnieć, iż dla wielu Palaye Royale to nie jakiś tam zespół. Przeglądając fora i grupy można natrafić na tego typu słowa:

„Czy tylko mi palaye royale pomaga przetrwac moje poszarpane problemy psychiczne?
Gdyby nie oni serio nie wiem, gdzie bym byla i na pewno bym nie zaszla tak daleko.
Czuje takie cholerne zrozumienie z ich strony, a przekaz ich piosenek to inny wymiar.
Po prostu im dziekuje calym sercem za wszystko…”

Takich komentarzy jest sporo. I tak to właśnie powinno wyglądać. To fantastyczne gdy muzyka daje nam satysfakcję, nadzieje, motywację i szczęście. Niech ten przykładowy komentarz będzie dla was zachętą by poznać się z Palaye Royale i być może pojawić się na ich przyszłym koncercie w Polsce, gdy takowy ogłoszą. Poniżej relacja z wydarzenia:

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.