Płyta KAMP! – DARE na sklepowych półkach

Przypadek czy systematyka? KAMP! swoje albumy wydają z matematyczną precyzją – co trzy lata, i zawsze miesiąc wcześniej niż poprzednia płyta. Był listopad 2012, był październik 2015, jest wrzesień 2018! Dlatego jest „DARE” – najnowsze dzieło najważniejszego elektronicznego zespołu na polskiej scenie!

Krążek „DARE” w formie fizycznej można zamawiać tutaj: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/dare-dare

Lub słuchać na najważniejszych platformach z muzyką cyfrową: http://smarturl.it/KampDare

„DARE” to jedenaście premierowych utworów, które dla jednych będą zupełnym zaskoczeniem, dla innych nawiązaniem do popowego brzmienia debiutu. To ewidentnie KAMP! jakiego jeszcze nie słyszeliście, ale jednocześnie jakimś niesamowitym sposobem to nadal KAMP! jaki kochacie! Muzycy podróżują na granicy elektroniki i popu, zjednując sobie publiczność obecną po obu stronach, dzięki czemu „DARE” jest przebojowo-taneczne i popowo-melancholijne. Swoich korzeni szuka zarówno w techno, jak i na czołowych miejscach list przebojów.  Za produkcję materiału odpowiada KAMP!, miksem i masteringiem zajął się Rafał Smoleń. „DARE” to także pierwsza płyta KAMP! na której pojawia się gość – jest nim Hania Raniszewska z duetu Tęskno, która gra na pianinie i śpiewa w utworze „Drunk”.

Premiera „DARE” podzielona jest na dwa etapy – wersja cyfrowa ukazała się 17 września, wersja fizyczna pojawiła się – w piątek, 21 września. Obie daty są ważne w kalendarzu zespołu – to dni, w których urodziny obchodzą odpowiednio Michał Słodowy i Tomek Szpaderski, muzycy KAMP!. Zatem podwójna premiera jest prezentem dla każdego z nich. Warto odnotować fakt, że wersja CD „DARE” ukazuje się w pudełku powstałym w 100% z recyklingu – do jego stworzenia użyto tzw. starych „jewel boxów”. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii polskiej fonografii i ważna decyzja zespołu, który na każdym polu stara się wcielać w życie ekologiczne rozwiązania. Muzyka KAMP! wsparta jest wyjątkową oprawą graficzną, za którą odpowiada Bartłomiej. Mr. OSOM Walczuk, jeden z najważniejszych polskich dyrektorów artystycznych, odpowiedzialny m.in za międzynarodowe realizacje dla NIKE. Zdjęcia wykonał Michał Klusek, a sesję produkował dom produkcyjny ShootMe Visual Artists.

Po raz pierwszy KAMP! zdecydowali się nie wydawać płyty we własnej wytwórni. „DARE” ukazuje się nakładem Wydawnictwa AGORA.

Tradycyjnie po premierze albumu KAMP! rusza w trasę po Polsce, której pierwszy etap obejmie następujące miasta:

DON’T CLAP HANDS TOUR 2018
5.10.2018 – Wrocławskie Centrum Kongresowe, Wrocław
6.10.2018 – Tama, Poznań
7.10.2018 – K4, Szczecin
12.10.2018 – Soda Underground Stage, Łódź
18.10.2018 – NRD Klub, Toruń
19.10.2018 – CKiS Oskard, Konin
20.10.2018 – Królestwo, Katowice
21.10.2018 – Zet Pe Te, Kraków
8.11.2018 – Variete Muza, Koszalin
9.11.2018 – Domówka, Słupsk
10.11.2018 – Sfinks 700, Sopot
17.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
23.11.2018 – Smolna, Warszawa

 

Bilety dostępne są na stronie https://followthestep.com/pl/koncerty

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.