Porter i Mazolewski: grudniowe koncerty Philosophia Tour 2019

Walijczyk od ponad czterdziestu lat mieszkający w Polsce, jedna z legend polskiej sceny rockowej oraz muzyk związany ze sceną jazzową i awangardą. Czy wspólne przedsięwzięcie postaci z tak różnych muzycznych światów mogło się udać? Album „Philosophia” firmowany przez Johna Portera i Wojciecha Mazolewskiego okazał się sukcesem artystycznym i komercyjnym. Podobnie jak promujące go tournée. Kolejne cztery koncerty już w grudniu!

John Porter – współzałożyciel Maanamu, lider kultowego Porter Bandu – lubi ostatnio pracować z wyrazistymi i … nieoczywistymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Sporo szumu w mediach narobił projekt – jednorazowy jak się miało okazać –  Me And That Man stworzony z Nergalem, liderem blackmetalowego Behemotha. Panowie szybko rozstali się jednak w kiepskiej atmosferze. 

Zobacz zapowiedź trasy: 

Wygląda na to, że weteran z Walii znacznie lepiej dogaduje się z Wojciechem Mazolewskim. Muzycy poznali się podczas nagrywania płyty „Chaos pełen idei”. Zaiskrzyło artystycznie i obydwaj postanowili kontynuować wspólne granie. Efektem płyta „Philosophia” – intrygująca, wciągająca, sięgająca do korzeni bluesa i rock’n’rolla. 

Udany rok duet Porter/Mazolewski – wraz z towarzyszącymi im na żywo znakomitymi muzykami: gitarzystą Piotrem „Rubensem” Rubikiem oraz perkusistą Tomaszem Wadowskim – zwieńczy czterema koncertami. 4 grudnia będzie okazja posłuchać ich we Wrocławiu (klub „Zaklęte Rewiry”), 9 grudnia w Lublinie („Klub 30”), 14 grudnia w Rzeszowie (klub „Lukr”) oraz 16 grudnia w krakowskim kinie „Kijów Centrum”. Wejściówki na grudniowe występy w ramach „Philosophia Tour”  już do nabycia w ogólnopolskiej sieci ebilet.pl

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757