Premiera „Jutro?” Ali|Zastary na winylu

fot. Justyna Chrobot

Debiutancki album Ali|Zastary, który zebrał pozytywne opinie wśród krytyków, właśnie ukazał się na 180-gramowym winylu, ze specjalnymi bonusami i dodatkami. Nad całym procesem produkcyjnym czuwał sam zespół. Materiał został powtórnie zmasterowany, a sama płyta ukazała się w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, przezroczystej i specjalnej fluorescencyjnej. „Jutro?” to dwugłosowe piosenki, z nutą rezygnacji, lecz także nadziei w tekstach. Elektroniczne piosenki, które są pełne popowych melodii, jednocześnie zachwycają dźwiękowymi eksperymentami. To bez wątpienia jedna z czołowych pozycji ubiegłorocznej polskiej alternatywy. Płyty można zamawiać na bandcampie zespołu, pod adresem http://alazastary.bandcamp.com/merch.

Ala|Zastary – Ala Boratyn i Jakub Sikora to piosenkowa para, która łącząc tradycję rodzimego popu ze współczesnym r’n’b, lo-fi elektroniką i hip-hopem tworzą nową jakość w polskojęzycznej muzyce rozrywkowej. Alicja Boratyn, od najmłodszych lat znana szerszej publiczności, w 2007 roku wydała swój debiutancki album „Higher”. Jakub Sikora to m.in. założyciel zespołu Crab Invasion. Oprócz projektu Ala|Zastary oboje udzielali się w zespole New People. 
Poprzednie single Ala|Zastary, które zwiastowały nadchodzący debiut zespołu, spotkały się z ciepłym medialnym przyjęciem. Płyta „Jutro?” została doskonale ocenione przez fanów i krytyków muzycznych, pisała o niej najważniejsza prasa (Newsweek, Polityka), zespół udzielił serii wywiadów w radiu (Chilli Zet, Jedynka, Czwórka, Radio Kampus). 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.