Premiera: Michał Szpak zabiera nas w mroczną podróż po Warszawie

Michał Szpak Screenshot YouTube

Michał Szpak odsłania kolejny fragment nowego albumu, który zapowiada na jesień tego roku. Singiel „(mrok) Warszawianka” to – jak przystało na tytuł – mroczny w klimacie utwór, pokazujący spory zwrot na muzycznej ścieżce jaślanina. 

Utrzymany w klimacie alternatywnego popu, z dużą dawką elektroniki, opowiada o życiu samego artysty w Warszawie. Niepokojący, nerwowy rytm utworu pozwala poczuć funkcjonowanie nocnej stolicy.

Jak czytamy w opisie utworu, „(mrok) Warszawianka” to muzyczny i wizualny autoportret oraz właściwy debiut artysty, wyczekiwany przez niego samego. – Trzy lata temu Szpak zniknął, by w obecności swojego czworonogiego cerbera Hektora, móc tworzyć i szukać swojej tożsamości muzycznej. Była to wyboista, osobliwa i międzygalaktyczna podróż, której właśnie nastał kres. – wyznaje wokalista.

Nocne życie stolicy

W teledysku w reżyserii Michała Pańszczyka możemy podejrzeć nocne życie Warszawy, kiedy nic nie wygląda tak, jak w blasku dnia. Michał Szpak przemierza ciemne ulice stolicy i eksploruje jej tajemnice.

Michał Szpak jest współautorem słów i muzyki do singla. Artysta zaprosił do współpracy również m. in. rapera Bisza (Jarosława Jaruszewskiego) oraz członków zespołu Martin Lange: Michała Lange i Marcina Makowca. Dwaj ostatni zapowiadani są zresztą jako producenci zbliżającej się płyty Michała Szpaka, której tytuł ma brzmieć „Nadwiślański Mrok”.

Premiera singla (mrok) Warszawianka odbyła się w ubiegłą sobotę podczas Fest Festivalu w Chorzowie.

Muzyka – Michał Szpak, Michał Lange, Marcin Makowiec

Słowa – Michał Szpak, Adrianna Rosińska, Michał Pańszczyk, Jarosław Jaruszewski

https://e-muzyka.ffm.to/michalszpakmrokwarszawianka

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.