Premiera nowej płyty Eda Sheerana „- (Subtract)”

„- (Subtract)” to szósta, wyjątkowa płyta Eda Sheerana. Tym razem artysta prezentuje szczery, intymny i odsłaniający duszę album.

okładka płyty „- Subtract”

Dzieło stanowi powrót Eda Sheerana do songwriterskich korzeni. Cały materiał powstał na tle osobistego żalu, ale i nadziei artysty. Album „-„ ukazuje gwiazdę muzyki w najbardziej wrażliwej i szczerej odsłonie. Sheeran o nowej płycie:

Pracowałem nad „Subtract” przez dekadę, starając się stworzyć idealny akustyczny album. Pisałem i nagrywałem setki piosenek, mając klarowną wizję tego dzieła – wyjaśnia artysta. Później, na początku 2022 roku, seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne a ostatecznie moje spojrzenie na muzykę i sztukę. Pisanie piosenek jest dla mnie terapią. Pomaga nadać znacznie moim uczuciom. Pisałem więc bez zastanawiania się, jaka to będzie piosenka. Po prostu pisałem co popadnie. W ten sposób, w nieco ponad tydzień, dekada pracy ustąpiła miejsca moimi najgłębszym myślom. W ciągu miesiąca moja ciężarna żona dowiedziała się, że ma guza, a operacja może odbyć się dopiero po porodzie. Nagle zmarł też mój najlepszy przyjaciel, Jamal, a ja znalazłem się w sądzie broniąc swojej uczciwości i kariery jako autora piosenek. Wpadłem w spiralę strachu, rozpaczy i niepokoju. Czułem się jakbym tonął. Głowa ledwo utrzymywała się nad powierzchnią, ale nie mogłem złapać powietrza. Jako artysta wiedziałem, że nie mogę stworzyć wiarygodnego materiału, który nie reprezentowałaby tego, co czułem, w jakim miejscu swojego życia się znalazłem. I właśnie to ten album odzwierciedla. To drzwi do mojej duszy. Pierwszy raz nie próbowałem nagrać płyty, by spodobała się ludziom. Po prostu wydaję coś szczerego i prawdziwego o moim dorosłym życiu. To wpis z pamiętnika z lutego ubiegłego roku i mój sposób, by nadać wszystkiemu sens.

Zarówno w zakresie tekstów jak i produkcji nad nowymi utworami artysta współpracował z Aaronem Dessnerem (The National), którego poznał przez ich wspólną przyjaciółkę Taylor Swift. Zaczynając w lutym 2023 roku, podczas miesięcznego pobytu w studiu, artyści napisali ponad 30 piosenek. Czternaście utworów, które wypełnia płytę – od skłaniających się ku folkowi do odważniejszych, pełnych orkiestrowych aranżacji – jest płynnie powiązanych ze sobą przez znakomitą produkcję.

W Polsce płyta „-” ukazała się nakładem Warner Music Poland.

Płytę promują utwory „Eyes Closed” oraz „Boat”. W dniu premiery „- (Sybtract)” ukazały się teledyski do wszystkich utworów z płyty. Oto playlista:

 

W najbliższą środę, 10 maja, Ed Sheeran rozpocznie drugi sezon Apple Music Live. Podczas intymnego występu muzyk po raz pierwszy zaprezentuje „-” wraz z 12-osobowym zespołem, w którego składzie znalazł się Aaron Dessner. Program dostępny będzie od 10 maja na całym świecie, na żądanie na Apple Music i Apple TV+.

Tracklista płyty „-„:
1. Boat
2. Salt Water
3. Eyes Closed
4. Life Goes On
5. Dusty
6. End Of Youth
7. Colourblind
8. Curtains
9. Borderline
10. Spark
11. Vega
12. Sycamore
13. No Strings
14. The Hills of Aberfeldy

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.