„Rage of Stars” – ruszają zdjęcia do polskiej produkcji z gwiazdami „Wikingów”

„Rage of stars” to pierwszy film fabularny Łukasza Roga, niezależnego filmowca z Rzeszowa, pasjonata kina i samouka. To właśnie Rzeszów stanie się scenerią mrocznego kina akcji z elementami science fiction. W filmie wystąpią m.in.: Andrea Tivadar, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska – Sakai, Jord Knotter i znani z serialu Wikingowie: Jack McEvoy i Elijah Rowen. Producentem filmu jest Lukra Films.

Film „Rage of Stare” będzie pełnometrażowym rozwinięciem amatorskiego filmu „No stars anymore”, którego międzynarodowy sukces skłonił Łukasza Roga do kolejnego kroku – nakręcenia fabuły, ale już nie w pojedynkę, tylko z profesjonalną ekipą. Łukasz Róg jest samoukiem i dzięki tej determinacji udało mu się nakręcić swój pierwszy film. „No stars anymore” został wyróżniony na 38 międzynarodowych festiwalach filmowych, wygrywając 11 głównych statuetek m.in. za najlepszy film i najlepszy debiut reżyserski.  Opowiada historię kobiety z amerykańskich oddziałów specjalnych S.W.A.T, która ma przeczucie o zbliżającym się końcu świata i ta historia, pogłębiona o dodatkowe wątki i bohaterów, będzie też motywem przewodnim fabuły „Rage of stars”.

Łukasz Róg o projekcie:

To będzie mroczne, dramatyczne kino akcji z elementami science fiction. Od dziecka jestem wielkim fanem kina amerykańskiego i ciężkich klimatów i od zawsze największą inspiracją jest dla mnie muzyka. Kiedy jej słucham widzę konkretne obrazy. W zasadzie to właśnie dzięki muzyce postanowiłem spróbować zrobić film i te przebłyski wyobraźni inspirowane muzyką skomponować
w całość. Pierwszy film, mimo że sporo się wcześniej nauczyłem, powstał z niewiedzy i braku świadomości co to znaczy nakręcić film. Teraz już wiem dużo więcej, mam producenta, który we mnie uwierzył, pozwolił mi na pełną swobodę twórczą i z tą świadomością ruszam do pracy.

Na casting do filmu „Rage of stars” zgłosiło się 8 tysięcy aktorów z Polski i ze świata. To ilość, która przerosła oczekiwania Łukasza Róga. Wybór nie był prosty, ale finalnie udało się skomponować obsadę, która na początku lipca spotkała się na planie w Rzeszowie i zostanie tam do końca sierpnia, na czas pracy nad filmem. Łącznie w składzie głównej obsady znalazło się 8 aktorów
– 6 z zagranicy i 2 z Polski. W roli głównej wystąpi Andrea Tivadar, brytyjska aktorka rumuńskiego pochodzenia, którą można było zobaczyć w kilku międzynarodowych produkcjach, m.in. „Killing Eve”, „If only” czy „Safe inside”, gdzie zagrała główną rolę. W filmie wystąpią także: Małgorzata Klara, Mayu Gralińska – Sakai, Jord Knotter i znani z serialu Wikingowie: Jack McEvoy i Elijah Rowen.

Produkcją filmu zajęła się firma Lukra Films. Po zaskakującym międzynarodowym sukcesie filmu No stars anymore”, reżyser Łukasz Róg połączył siły z rzeszowskim biznesmenem Rafałem Kaliszem – właścicielem giganta światłowodowego Fibrain i klubu piłkarskiego Stal Rzeszów, zakładając w Rzeszowie pierwsze profesjonalne studio filmowe Lukra Films. Celem firmy jest tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych w amerykańskim stylu. Film „Rage of stars”jest pierwszym dużym projektem studia.

Premiera filmu zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku.
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.