Ruszyła druga edycja Burza! Film Festival – festiwal filmowy dla uczniów z całej Polski!

Ruszyła druga edycja festiwalu filmowego Burza! Film Festival organizowanego przez gdańskie liceum Collegium Gedanense. Uczniowie z całej Polski do 30 września mogą nadsyłać swoje filmy, które oceni profesjonalne jury. Temat tegorocznej edycji brzmi: Jestem, czuję, będę! Festiwal ma na celu pobudzanie młodych osób do działania i stworzenie platformy poprzez którą będą mogli dzielić się swoją pasją.

Liceum Collegium Gedanense od wielu lat konsekwentnie angażuje uczniów pomagając im rozwijać swoje pasje poprzez liczne aktywności filmowe, które organizuje i realizuje z uczniami. Burza! Film Festival jest konsekwencją tych wspólnych doświadczeń i tym razem otwiera się na młodzież z całej Polski. 

Grzegorz Nocoń, dyrektor liceum Collegium Gedanense:

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy mają potrzebę wyrazić siebie poprzez film do udziału w festiwalu Burza!Film Festival. Bardzo nam zależy, żeby festiwal na stałe zagościł na kulturalnej mapie Polski i stał się miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą opowiedzieć co jest dla nich ważne. Mamy pełne przekonanie, że szkoła powinna być czymś więcej niż zdobywanie wiedzy, powinna także dawać młodym ludziom możliwość podążania za swoimi pasjami, żeby mieli poczucie sprawczości i tym samym nie bali się poszukiwać i mówić swoim głosem.

Hasło tegorocznej edycji: Jestem, czuję będę! daje duże możliwości opowiedzenia ciekawej historii wyrażonej w dowolnej formie (animacja, dokument, fabuła). Czas filmu nie może przekroczyć 10 minut i najważniejsze jest, żeby jego motyw był zgodny z hasłem przewodnim konkursu. Filmy można zgłaszać do 30 września, natomiast 10 października odbędzie się wielki finał podczas którego będzie można zobaczyć filmy laureatów i zostanie ogłoszony zwycięzca. Filmy oceni profesjonalne jury w skład którego wchodzą m.in.: dr Paweł Biliński (doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, specjalista w zakresie kina współczesnego i amerykańskiego) i Sławomir Pultyn (operator, fotograf, reżyser, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej).

Warto dodać, że liceum Collegium Gedanense zajęło pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+, który został ogłoszony w maju.

Więcej szczegółów: https://www.burzafestiwal.pl/

Zapraszamy do uczestnictwa!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.