„RAISE THE VIBE” od The Morning Wine

Dźwięk współczesności, w którym odbijają się echa lat 80 i 90 oraz dreampopu i synthpopu.

Projekt basisty Mateusza Bobka oraz perkusisty i producenta Szymona Aleksandra Piotrowskiego miał być ich własną odpowiedzią na twórczość takich zespołów jak The Chromatics, Beach House czy The Cure. Muzykę TMW cechuje inklinacja do melodyjnych, prostych linii gitarowych opartych o wyeksponowaną perkusję, czuły bas i senne klawisze.

Z czasem projekt rozrósł się i ewoluował. Doszli nowi członkowie zespołu – wokalistka i tekściarka Justyna Bednarska oraz gitarzysta Alexander Kos.

Utwory The Morning Wine stały się intrygująco pełne sprzeczności – teksty traktujące o nienasyceniu, seksualności, miłości i poszukiwaniu pełni nadają pozornie uspokajającym utworom niepokoju, przebojowe Raise The Vibe wprowadza do onirycznego albumu rockową energię, Happy Together to elektroniczna ballada. A bit too late czy LISA hipnotyzują gitarowymi melodiami, a Sweetest Cure buduje gęsty klimat na kanwie nerwowo rozpędzonej perkusji.

Jak mówi Justyna Bednarska: „Dla nas zajmowanie się muzyką to budowanie nowej czasoprzestrzeni, w której najskrytsze pragnienia stają się możliwe, a to, co sprawia, że tworzymy staje się osią naszego życia”.

Obserwuj The Morning Wine:

Facebook
Instagram
YouTube
Spotify

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.