Recenzja: Kings Of Leon – „Walls” (2016)

Tytuł ostatniego albumu amerykańskiego zespołu Kings Of Leon to „Walls”.

Jest to ich 7 studyjny krążek.

Lista utworów:

  1. „Waste A Moment”  3:03
  2. „Reverend”  3:54
  3. „Around The World”  3:34
  4. „Find Me”  4:06
  5. „Over”  6:11
  6. „Muchacho” 3:10 
  7. „Conversation Piece”  4:59
  8. „Eyes On You” 4:41
  9. „Wild”  3:39
  10. „Walls” 5:30

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Waste A Moment

 

„Walls”

 

„Around The World”

 

„Reverend


Premiera albumu miała miejsce 14 października 2016 roku. Już na samym początku wspomnę, że hitów na miarę „Use Somebody” czy „Sex On Fire” raczej tutaj nie znajdziecie, aczkolwiek są tutaj piosenki, które na pewno przypadną do gustu fanom ciekawych gitarowych brzmień. Z drugiej jednak strony są tutaj również popowe ballady, więc równowaga brzmieniowa w pewnym sensie została zachowana…

Może zabrzmi to dosyć dziwnie, ale na tej płycie dominuje… spokój. W przypadku rockowej formacji to w sumie mało pochlebna opinia, ale w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Grupa sięga tutaj po wiele odmian rocka. I mimo tego, że na longplayu możemy usłyszeć i klasycznego rocka, i country, i post rocka, to krążek jest równocześnie wyjątkowo spójny. Warto tutaj także zauważyć, że piosenki z tej płyty ciągle brzmią bardzo charakterystycznie dla taj kapeli.

Według mnie najlepsze kawałki na tej płycie to: „Waste a Moment” i „Muchacho”, ale warto posłuchać też numerów: „Walls” oraz „Find Me”. 

Na płycie jest sporo zaskakujących momentów, które z pewnością przypadną Wam do gustu, jak np.: dynamiczny bas „Find Me”, ogromna dawka energii w „Waste a Moment”, świetny wokal w utworze „Muchacho” czy  interesujące brzmienie gitar w „Over”.

Końcowa nota: 4/6


Kings Of Leon to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna. Nazwa zespołu pochodzi od imion ojca i dziadka braci, którzy mieli na imię Leon. Grupa odnosi sukcesy głównie w Europie, ich znaczenie za oceanem jest znacznie mniejsze. Ciekawe czym to jest spowodowane?
Zespół trzykrotnie wystąpił w Polsce np. w ramach Open’er Festival: w 2009 i 2013 roku oraz w 2014 podczas Orange Warsaw Festival. Ich styl można określić jako mieszkankę rocka niezależnego, muzyki z ich rodzinnego Południa USA i bluesa.

Ich dyskografia to albumy: „Youth and Young Manhood” (2003), „Aha Shake Heartbreak” (2004/2005), „Because of the Times” (2007), „Only by the Night” (2008), „Come Around Sundown” (2010), „Mechanical Bull” (2013) oraz „Walls” (2016).

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.