Recenzja: LP „Lost On You” (2016)

Najnowszy album amerykańskiej wokalistki o pseudonimie LP nosi tytuł „Lost On You”.

To jej 4 studyjny krążek.

Lista utworów:

  1. „Muddy Waters” 3:47
  2. „No Witness” 3:28
  3. „Lost On You” 4:28 
  4. „Up Against Me” 3:02
  5. „Tightrope” 3:39
  6. „Other People” 4:05
  7. „Into The Wild” 3:40
  8. „Strange” 3:56
  9. „Death Valley” 2:54
  10. „You Want It All” 4:11

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Lost On You”

 

„Other People”


Premiera albumu miała miejsce 9 grudnia 2016 roku. Znajdziemy na nim piosenki z epki Death Valley, a także 5 premierowych kawałków, więc nie jest do końca całkiem nowy materiał.

Na longplayu można znaleźć 10 piosenek utrzymanych w raczej popowej stylistyce, skręcającej często w kierunku jego alternatywnej odmiany. Chociaż nieco bardziej wnikliwe ucho dostrzeże tutaj również trochę folku czy rocka. Trudno też oprzeć się wrażeniu, że celem artystki było bardziej czerpanie z szeroko pojętego retro niż nowocześniejsze brzmienia takie jak elektronika albo przesadne emanowanie siłą wokalu. Z drugiej strony to właśnie wokal wysuwa się tutaj na prowadzenie na liście największych atutów tego krążka. 

Trzeba też przyznać, że wokalistka miała nosa co do wyboru singli, bo prócz numerów „Lost On You” i „Other People” żaden inny kawałek z tego wydawnictwa wielkim hitem, moim zdaniem, nie będzieZwróćcie zatem szczególną uwagę na wymienione wyżej kompozycje. Cała reszta to według mnie zupełnie przeciętna popowa papka, z jednym wielkim plusem – wokalem Laury. Szczerze to jestem nieco zawiedziony, ponieważ po genialnym przecież przeboju ubiegłego roku – „Lost on You”, do cna przesiąkniętym emocjami, można było oczekiwać znacznie więcej…

Mocnych momentów na tej płycie szukać na próżno, prócz wspomnianej wyżej perełki, czyli przepięknego utworu „Lost On You”. 

Końcowa nota: 4/6

 


LP to amerykańska wokalistka, która naprawdę nazywa się Laura Pergolizzi. Ciekawostką jest, że artystka to doskonała kompozytorka, tworząca kompozycje np. dla takich gwiazd jak: Rihanna, Rita Ora, Backstreet Boys czy Christina Aguilera.
Na swoim koncie ma już trzy albumy: „Heart-Shaped Scar” (2001), „Suburban Sprawl & Alcohol” (2004) oraz ”Forever For Now” (2014). Piosenka „Lost On You” to jej najnowsza propozycja, która w dobitny sposób pokazuje jaki talent i możliwości drzemią w tej wokalistce.
Leave A Reply

Your email address will not be published.