[Recenzja Książki] Alaina Urquhart – „Rzeźnik i Strzyżyk”

” On poluje na swoje ofiary… Ona poluje na niego „

„Rzeźnik i Strzyżyk” Alainy Urquhart to kolejny książkowy debiut jak miałem okazję przeczytać w tym roku. Bardzo lubię debiuty, zwłaszcza te mroczne, a do takich zaliczam najnowszą powieść autorki pochodzącej z Bostonu.

Alaina Urquhart – Współprowadzi popularny program „Morbid: A true crime podcast”. Pracuje w prosektorium, więc ma wyjątkowe spojrzenie na sekcje zwłok. Alaina pochodzi z Bostonu, gdzie mieszka że swoim cudownym mężem Johnem, trójką fantastycznych córek i Bailey, mopso-beagielką. W 75 procentach składa się z kawy i szczerze wierzy, że mogłaby się przyjaźnić z agentką Clarice Starling. Zanim napisała swoją pierwszą książkę, zrobiła dyplom z kryminologii, psychologii i biologii.

Urquhart przedstawia nam historię patolożki sądowej Wren Muller, której wieloletnie doświadczenie w pracy w prosektorium ma pomóc organom ścigania złapać seryjnego mordercę zwanego „Rzeźnikiem z Bagien” .
Ofiar co chwilę przybywa na stole sekcyjnym Wren i wkrótce sama zostaje wciągnięta we wszechogarniający pościg za brutalnym mordercą. Czy uda się złapać seryjnego mordercę? Co łączy Wren z „Rzeźnikiem z Bagien” , że ta za wszelką cenę chcę by zgnił za kratkami.

Alaina Urquhart postawiła na szybką wciągająca akcję, na każdej stronie powieści coś się dzieje. Trup ścieli się gęsto, a brutalne opisy zbrodni dopełniają mroczny i duszny klimat który towarzyszy nam przez całą książkę.
Autorka świetnie wykorzystała swoje zawodowe doświadczenie i przy każdym opisie sekcji zwłok zadbała o najdrobniejsze szczegóły.

Czytając książkę możemy odnieść wrażenie, że całe 270 stron tej historii, to „pojedynek” dobra ze złem. Po jednej stronie barykady stoi bardzo brutalny i wyrachowany zabójca. Zaś z drugiej strony mamy opanowaną i sumiennie wykonująca swoją prace patolog.
Zakończenie tego pojedynku można z góry przewidzieć, ale nie odbiera to radości z czytania. Każda strona to prawdziwa uczta dla wszystkich fanów thrillera i grozy. Śledząc losy tych dwóch bohaterów nie będziecie się nudzić.

„Rzeźnik i Strzyżyk” to porywająca debiutancka powieść. Wciągający thriller pełen mroku, grozy, zbrodni i gnijących zwłok. Książka w sam raz dla wszystkich fanów thrillera. Polecam!!

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.