[RECENZJA KSIĄŻKI] Fortunate Em-Scars

Zawsze byłam przekonania, że jeśli dana książka lub film wzbudza w nas skrajne, wyciska z nas łzy-to znaczy, że autor zrobił dobrą robotę.

Spójrzmy na filmową postać Dolores Umbridge z Harrego Pottera. Imelda Staunton zagrała rolę idealnie. Fani serii nienawidzą postaci graną przez Imeldę.

Tak samo jest ze Scars. Autorka stworzyła postacie, które mnie niesamowicie denerwowały ale też takie, które mnie wzruszały. Nie obyło się bez płakania ;)

Historia jest o 24-letniej Vafarze Dahle, która od zawsze mierzyła się z odrzuceniem matki, Sutton Dahle.

Sutton Dahle, szanowana detektyw, wiecznie perfekcyjna i zimna, od zawsze szykanowała Vafarę, rzucając w nią uwagami na temat jej wyglądu i zachowania. Przyszedł moment, w którym kobieta stwierdziła, że mając 24 lata, Vafara jest niczym stara panna i czas wyjść za mąż. Dobrą okazją ku temu jest wesele kuzynki, na które Sutton znalazła bohaterce partnera. Jest nim Marcus-rudy, zarozumiały, bogaty syn przyjaciółki Sutton, na którego widok Vafara się wzdrygała. W mniemaniu Sutton-partia idealna dla jej córki.

Kirby– najbliższa osoba dla Vafary wspierała ją przez ten cały czas. Była niczym anioł stróż i idealny przykład wymarzonej przyjaciółki.
Obrała sobie za cel uratować Vafarę i znaleźć jej innego partnera na wesele. Czy jej się uda? No nie powiem wam. Musicie przeczytać książkę.

Wszystko zmieni jeden tatuaż czarnej róży.

Fortunate Em w doskonały sposób pokazała siłę przyjaźni. To bardzo ważne mieć kogoś przy sobie, gdy życie nie jest dla nas łaskawe. Posiadanie takiego przyjaciela potrafi nas uratować od głupich decyzji i błędów.

Autorka porusza sporo ważnych tematów, o których warto i o których trzeba rozmawiać. Mamy tu m.in. problemy zdrowia mentalnego, samookaleczenie, traumy.

Mamy też sytuacje, w której główna bohaterka spotyka się od dziecka z odrzuceniem od osoby, która powinna kochać ją bezwarunkowo co mocno wpływa na jej samoocenę. Dziewczyna stale czuje się niewystarczająca i beznadziejna.

Historia Vafary w piękny sposób pokazuje, jak jedna osoba potrafi zmienić wszystko. Oczywiście w książce znajdziemy też wiele pięknych cytatów, zwrot akcji a na końcu piękne podziękowania autorki. Sam fakt nietypowych imion i charakterów bohaterów sprawia, że trudno będzie zapomnieć ich historię.

Scars jest kolejną książką, do której będę wracać. Ba! Ja już nie mogę się doczekać drugiej części!


FortunateEm – pod tym pseudonimem kryje się dwudziestopięcioletnia pasjonatka sztuki i dobrej książki. Autorka wielu erotyków na platformie Wattpad, balansująca między światem realnym a zmyślonym, wieczna „fangirl”. W ciągu kilku lat swojej działalności zgromadziła osiemnaście i pół tysiąca wiernych czytelników, których ujęła głównie umiejętnością kreowania nieszablonowych postaci i przewrotnych historii. Obdarzona lekkim piórem, ma upodobanie do gwałtownych zwrotów akcji i nadawania ogranym motywom nowego życia. Autorka świetnie przyjętej powieści Emerald z serii #Kamienie Miami.

IMG_0134.jpegMała ciekawostka na koniec. Monika ostatnio uruchomiła swój sklep. Znajdziemy na nim piękne własnoręcznie robione zakładki, naklejki czy np. kalendarz na przyszły rok.
https://femrysuje.pl

 

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.