[Recenzja Książki] Izabela Janiszewska – „Wrzask”

„Wrzask” to debiut literacki Izabeli Janiszewskiej, który wchodzi w skład kryminalnej trylogii o brutalnych morderstwach i skomplikowanych, i trudnych historiach. Autorka jest nie tylko pisarką, ale także dziennikarką prasową i telewizyjną. W swojej pierwszej książce połączyła ona morderstwa z ciężkimi przypadkami psychologicznymi .

„Wrzask” ukazał się dzięki wydawnictwu Czwarta Strona.

Jedną z głównych bohaterek jest reporterka Larysa Luboń, która zajmuje się poważnymi sprawami. Pracuje obecnie nad reportażem sponsora, który spotyka się z kobietami na brutalny, wyuzdany seks. Jej postać twardo stąpa po ziemi i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Dla wyjaśnienia i ukarania sprawcy gotowa jest wpaść w spore kłopoty. Na swojej drodze spotyka policjanta Brunona Wilczyńskiego. Podobnie jak Larysa, wygląda jakby nic nie było w stanie go złamać. Jednak pod tą skorupą i udawanym na siłę cwaniakiem, jest wrażliwym i dobrym facetem.
Tak się złożyło, że Brunon wraz z Larysą prowadzą „wspólnie” bardzo trudne śledztwo w sprawie śmierci młodej dziewczyny. Jak zwykle bywa w kryminałach ostatnimi czasy, zdarzenia sięgają przeszłości. Dzięki swojej buntowniczości Brunon dociera również do prawdy związanej ze śmiercią najbliższej mu osoby.

Mylne tropy, kolejne samobójstwa, jeden sprawca. Fabuła niekiedy ociera się o najstraszniejszy horror. W pewnym momencie musiałem odłożyć książkę i uspokoić myśli. Świadczy to o tym, że Izabela Janiszewska już przy swoim debiucie potrafi wywołać w człowieku takie emocje, że z jednej strony człowiek potrzebuje oddechu od wstrząsających scen, a zarazem przyciąga czytelnika do tego, aby poznać zakończenie historii. Jeśli ktoś potrzebuje emocjonalnego rollercoastera i czegoś naprawdę mocnego – Wrzask podoła wyzwaniu. Dla ludzi o mocnych nerwach!

A tym czasem zabieram się za kolejne części trylogii.

Leave A Reply

Your email address will not be published.