[Recenzja Książki] Patrycja Żurek – „Serce Lasu”

Kiedy zobaczyłem okładkę książki, pomyślałem, że to będzie typowa książka o miłości dla nastoletnich i młodych dorosłych kobiet. Jakże się myliłem…

Tematyka książki jest złożona z miłości i daje świadectwo temu jak uczucie zwane „miłość” może zmienić życie ludzi.

Rok temu, jeden z głównych bohaterów spowodował śmiertelny wypadek, w którym zginęła jego narzeczona. Nie mogąc poradzić sobie z traumą i obciążeniem psychicznym, wpada w depresję i uczęszcza na terapię, w którą nie wierzy. Dodatkowo, jak w takim przypadku brak sił na cokolwiek, źle to wpływa na pracę w rodzinnym biznesie. Przez namowę rodziców, Iwo jedzie do Rymanowa, by móc sobie pomóc.

W Rymanowie, Iwo spotyka tajemniczą dziewczynę o egzotycznym imieniu – Libusza. Nazywana jest ona czarodziejką, rozmawia ze zmarłymi oraz ma duchowego przewodnika, który podpowiada jej co ma robić w trudnych sytuacjach. Libusza czuje, że musi pomóc Iwo i że ich spotkanie jest zaplanowane przez los. Jak to zwykły szary człowiek, mężczyzna nie wierzy w nadnaturalne zdolności czarodziejki. Mimo to, z dnia na dzień Iwo jest coraz bardziej ciekawy tej dziewczyny.

Na drodze do szczęścia Iwo stają jego rodzice i brat. Własna rodzina zamiast wspierać swojego syna w takim stanie, robi wszystko, aby Libusza zniknęła z jego życia. Nie obyło się bez problemów po drugiej stronie – Libusza jest nachodzona przez swojego brata, który wpadł w długi i prosi siostrę o pomoc. W przypływie szału jest zdolny do agresji, a nawet do znacznie gorszych rzeczy…

„Serce Lasu” czyta się i szybko i przyjemnie. Język jest normalny. Nic nie razi w oczy. Prócz samej miłości i jej sile, powieść ukazuje przesłanie, że czasem warto jest zwolnić i podziwiać świat z zupełnie innej strony. Pieniądze nie są najważniejsze, praca na wysokich obrotach źle może się skończyć dla niektórych osób. Rzadko spotykane jest, by syn przejmujący firmę rodzinną, odpuścił i postanowił żyć inaczej, niż podyktuje mu ojciec i matka.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny