Recenzja: Sarsa – „Pióropusze” (2017)

Najnowszy album polskiej wokalistki o pseudonimie Sarsa  to „Pióropusze”.

Jest to jej 2 studyjny krążek.

Lista utworów:

 1. „Bronię się” 3:07
 2. „Volta” (piosenka do filmu Juliusza Machulskiego p.t. “VOLTA”) 2:56
 3. „Motyle i ćmy” 4:14
 4. „Ty niebo” 3:17
 5. „Ucieka” 2:32
 6. „Rah Bronx” 2:42
 7. „Nie tańcz” 3:21
 8. Pióropusze” 4:08
 9. „Oh Say” 4:24
 10. „Hey You” 3:48
 11. „Egoizm” 3:01
 12. „Furia Outro” 2:20

Poniżej możecie posłuchać singla z tej płyty:

„Bronię się”

 

„Volta”

 


Premiera albumu miała miejsce 26 maja 2017 roku nakładem wytwórni Universal Music Polska. 

Sarsa to wokalistka, którą cechuje przede wszystkim specyficzna barwa głosu. Jest oryginalna do tego stopnia, że jedni ją kochają, a inni nie mogą znieść jej utworów. Poza tym jej debiut fonograficzny sprzed dwóch lat, czyli krążek „Zapomnij mi” oceniony został raczej jako marny… tekstowo. Tym razem jest inaczej. Powiem więcej, jest o wiele lepiej. Zarówno wokalnie i tekstowo, ale też… brzmieniowo. Z tym, że niektóre teksty momentami nadal są zdecydowanie na bakier z poprawną polszczyzną (np. „Bronię się”). Ale jest to niewielki mankament. Wokalnie Sarsa tym razem, broni się zdecydowanie. Są nawet kawałki, w których jej barwa brzmi niezwykle ciekawie („Motyle i ćmy” czy „Hey you”). Jeśli chodzi natomiast o aranż, to fani mogą tutaj być bardzo zadowoleni, bo chociażby utwór „Oh say” to ballada na tyle ciekawa, że trzeba byłoby długo szukać czegoś tak dobrego, co ukazało się w Polsce np., w ubiegłym roku. Moim zdaniem to krążek zdecydowanie przemyślany i nagrany z pasją. Czyżby artystka odnalazła swoją muzyczną drogę?

Moim zdaniem najlepsze piosenki na tym albumie to: „Motyle i ćmy” i „Bronię się, ale warto posłuchać również utworów: „Ty niebo” oraz „Oh Say”. 

Na albumie można usłyszeć kilka mocnych momentów, które z pewnością zrobią na Was ogromne wrażenie, jak np.: zgrabnie ucięte sample w „Nie tańcz”, lekkość wokalu w „Hey You”, czy kapitalny aranż w „Egoizm”. Natomiast na koncertach na pewno furorę będzie robić numer „Furia Outro”.

Końcowa nota: 4/6


Sarsa to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i instrumentalistka, która w przeszłości udzielała się gościnnie różnych projektach muzycznych m.in. z Igorem Herbutem z grupy LemOn, Margaret, Rafałem Brzozowskim i Krzysztofem Kiljańskim. Została laureatką wielu konkursów muzycznych, w tym dwukrotnie ŠKODA Auto Muzyka, Bałtyk Festiwal czy Niemen Non Stop. Brała też udział w programach typu talent show takich jak ”Must be the Music”, „X Factor” czy „The Voice of Poland”.

Artystka zajmuje się też projektowaniem ubrań, a także pracą muzykoterapeuty. Jej dokonania muzyczne zostały już docenione np. przez radiowe Trójkę i Czwórkę. Przed rozpoczęciem kariery solowej, współpracowała z alternatywną grupą FLUKTUA, a potem z Sarsa Parilla, czy projektem TakLoopNie. Z kolei 29 sierpnia 2015 roku na gali Eska Music Awards 2015 została nagrodzona statuetką w kategorii Najlepszy hit za numer „Naucz mnie”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.