Reflektor – ,, Niby nic”

Reflektor przedstawia drugi singiel z debiutanckiego krążka „Tętno 92-95”. Album pojawi się wczesną wiosną 2022, tymczasem sprawdźmy ,,Niby nic ” .

 

Zespół zapowiada utwór jako najbardziej przebojowy kawałek, który znajdziemy na ich płycie. Przebojowość ta ma w sobie dużą dawkę spokoju, zachęca do bycia miłym człowiekiem, który woli mówić ,, dzień dobry” zamiast witać się ze światem grymasem. Jeśli chodzi o muzykę, zwróćcie uwagę na bas i wokal, który miejscami przypomina głos …. lidera zespołu Muchy.  Pop rock z bardzo przyjemnym zakończeniem.   Geneza utworu niesie ważne przesłanie:

 

 Proste słowa i gesty, które każdy z nas ma wpisane w swoje DNA powinny stać się naszą codziennością. Utwór powstał, aby przeciwstawić się agresji słownej, podcinaniu sobie skrzydeł, co często dominuje nasze relacje. Czas wziąć głęboki oddech, nabrać dystansu i spojrzeć na siebie wzajemnie z trochę większą empatią, a każdy poczuje, że ten lepszy dzień lśni i jest w zasięgu naszego wzroku. 

Klip przenosi odbiorców do lat 90, ze względu na wygląd osób a jeszcze bardziej miejsce, w którym rozgrywa się akcja. Wybrano  warszawski lokal  „Cafe Paragraf”, znane miejsce spotkań adwokatów min. Sądu Okręgowego, który znajduje się naprzeciwko. 

 Duszna, lynchowska atmosfera, z klimatem zbliżonym do barów PRL-owskich stała się punktem wyjścia dla twórców klipu.

Singiel w serwisach streamingowych : https://bfan.link/niby-nic

Reflektor w mediach :  https://flow.page/reflektor

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.