Relacja: Dni Wałbrzycha 2016 dzień 2

Drugi dzień Święta Wałbrzycha rozpoczął się zapowiedzią spektaklu „Freak Show” młodzieżowej grupy teatralnej „Żarówka”, który odbędzie się 9 wrzesnia o 18:30 w WOK na terenie Starej Kopalni.

Po krótkiej prezentacji rozpoczął się finał tegorocznej edycji Wałbrzych Ma Talent, do którego zakwalifikowało się 12 uczestników wyłonionych podczas dwóch castingów. Na scenie zaprezentowali się:
Rafał Grzelewski – własne kompozycje w stylu italo disco
Dominika Reinhardt – wokal
Julia Tatuśko – występ taneczny
Marta Linowska – wokal
Oliwia Wierzbicka – występ taneczny
Karolina Krupa – wokal
Józef Wasilewski – utwór instrumentalny harmonijce ustnej
Natalia Kłapińska – wokal
Martyna Szatkowska – występ taneczny
Paweł Łuczkiewicz – wokal tenor
Julia Kamińska – wokal
Trio Elegance Akorokar – pokaz akrobatyczny

dni-walbrzycha-1057

dni-walbrzycha-1125Po wszystkich występach 4 osobowe jury wyłoniło zwycięzców oraz trójkę wyróżnionych. Wyróżnienia otrzymali: Józef Wasilewski, Natalia Kłapińska oraz Karolina Krupa a zwyciężyło Trio Elegance Akrokar, które zgarnęło nagrodę główną w postaci czeku na 2000 zł, publikacji artykułu w Panoramie Wałbrzyskiej oraz opieki impresaryjnej WOK.

Podczas obrad jury na scenie wystąpili: Mister M oraz wyróżnieni w ubiegłorocznej edycji Wałbrzych Ma Talent Natalia Sumpor z występem wokalnym oraz Olszyniec Team z pokazem jumpstyle.

Gwiazdą drugiego i ostatniego dnia Święta Wałbrzycha był występ Kayah. Artysta wykonała między innymi „Supermenkę”, „Śpij kochanie śpij”, „To nie ptak”, „Prócz Ciebie nic”, „Fleciki”, „Na językach”, „Testosteron”, „Za późno”. Na bis usłyszeliśmy „Prawy do lewego”. Był to znakomity występ pełen humorystycznych anegdot.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Wałbrzycha był niesamowity pokaz laserowy w strugach deszczu w wykonaniu Visual Sensations.

Relacja: Anna Słodkiewicz

Zdjęcia: Anna Słodkiewicz, Krzysztof Trefon

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.