[RELACJA] Wałbrzyska Wiosna Bluesowa

14 kwietnia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyły się dwa fantastyczne koncerty- Paranoja Hotel oraz Cheap Tobacco. Obie grupy zagrały w ramach projektu „Wiosna bluesowa”.

Wydarzenie było nie lada gratką dla miłośników dobrego bluesa, ale ku zdziwieniu- również dla tych, którzy lubują się w mocniejszych brzmieniach.

 

Paranoja Hotel to klasyk wałbrzyskiej sceny bluesowej. Ich brzmienie wychowało już kolejne pokolenie melomanów, ale trzeba przyznać,że nadal zachwycają. Panowie mają niezłą werwę,a ich granie to już prawdziwy kunszt. Oczywiście gromkie brawa kierujemy ku ukochanemu  przez naszą redakcję Krzysiowi Kurnycie- człowiekowi orkiestrze, który każdorazowo wnosi do granych utworów prawdziwe piękno.

Wiosna bluesowa w Wałbrzychu to również okazja do odkrywania nowych brzmień. Organizatorzy naprawdę się postarali, odnajdując prawdziwą perełkę. Na scenie wystąpił zespół Cheap Tobacco. Niech nikogo nie zmyli urokliwa nazwa 😉 Ta grupka, składająca się z młodych ludzi, zawładnęła sceną i autentycznie rozruszała wałbrzyską publiczność.

 

Na uznanie zasługuje nie tylko rewelacyjne brzmienie i kompozycja, ale również wyjątkowy wokal Natalii Kwiatkowskiej. Nie wiem jak żyliśmy nie znając tego zespołu, ale teraz z pewnością nie wyobrażamy sobie polskiej sceny muzycznej bez Cheap Tobacco ! Są prawdziwi, żywiołowi, tak inni, tak wyjątkowi… Zespół stworzył mieszankę bluesa z mocnym rockowym, a wręcz chwilami metalowym brzmieniem. Przyznajemy, że to prawdziwe odkrycie roku i doprawdy trudno oprzeć się urokowi ich twórczości. Wspomnieć należy, że na jesień grupa planuje wydać kolejny krążek. Z całą pewnością jego recenzja znajdzie się na naszym portalu 🙂 Już nie możemy się doczekać!

 

Na koniec nie możemy zapomnieć o pochwaleniu organizatorów, sponsorów i konferansjerów, dzięki którym powyższe wydarzenie się odbyło, a którzy dodatkowo ubarwiali całą uroczystość swoimi opowieściami zarówno o historii bluesa w Wałbrzychu, jak i o muzycznych bluesowych planach na przyszłość. Dziękujemy za piękne opowieści p. Markowi Dolatowi, za dostojne przemowy – p. Jarosławowi Buzarewiczowi oraz za niesienie nadziei na rozruszanie naszego pięknego miasta- p. Jackowi Szwajgierowi. Dzięki takim ludziom nasza rzeczywistość zmienia się na lepsze !

Wiosna bluesowa w Wałbrzychu?- chcemy więcej !

 

Relacja: Ewelina Babisz-Trefon

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.