ROSE GRAY PREZENTUJE EP’KĘ „SYNCHRONICITY”!!!

4 dni temu jedna z najbardziej ekscytujących wschodzących gwiazd Wielkiej Brytanii, Rose Gray, udostępniła swoją nową EP-kę „Synchronicity”, na której znalazły się single: „Last Song”, który miał premierę w programie Clary Amfo w BBC Radio 1 oraz tytułowy „Synchronicity”, który miał swoją premierę w The FADER. EP-ka Rose ukazuje się nakładem Play It Again Sam, a artystka ma za sobą występy na The Great Escape w Brighton oraz Dot To Dot w Bristolu i Nottingham.


„Synchronicity” ukazuje się dzisiaj wraz z teledyskiem do „Cupid”.Rose wyjaśnia: „’Cupid, cupid why are you so stupid? Don’t you think before you shoot it? – czy muszę mówić coś więcej?! Napisałam tę piosenkę z myślą, że czasami zakochujemy się w niewłaściwej osobie. Wciśnięta pomiędzy ciężkie breakbeatowe bębny i house’owe akordy z lat 90-tych, żartuję z tego, że padamy ofiarą miłości – ponownie. Czasami zastanawiam się, czy Kupidyn naprawdę jest tam w chmurach z łukiem i strzałami”

EP-ka to mój ulubiony materiał nad jakim do tej pory pracowałam. Czuję, że znalazłam świat, w którym mogę się odnaleźć. Dźwięk jest eteryczny, to połączenie raveu, breakbeatu, house i elektroniki. Jest tu coś na każdą chwilę nocy. Od zachodu do wschodu słońca. „Synchronicity” została zainspirowana moimi ulubionymi nocami spędzonymi w Nowym Jorku i Londynie. Kolekcja płyt mojej mamy składa się w dużej mierze z twórczości Madonny z końca lat 90-tych, Kylie z epoki „Slow” i balearycznych trip hopowych albumów jak Morcheeba czy Air. Większość EP-ki napisałam nad morzem, uciekając od Londynu i całego jego chaosu. Miałam szczęście współpracować z niektórymi z moich ulubionych producentów Alexem Metriciem, Nickiem Sylvestrem i Ghost Culture. Wszyscy są czarodziejami. Proces pisania był bardzo organiczny i wiązał się z poczuciem zaufania mojej życiowej podróży” – mówi Rose

Rose Gray zrobiła furorę dzięki swojemu debiutanckiemu mixtape’owi „dancing, drinking, talking, thinking”, na którym znalazł się utwór „Save Your Tears” Clary Amfo z BBC Radio 1 Tune of The Week, cover „Nothing Can Stop Us” Saint Etienne, a także jej przełomowy singiel „Same Cloud”. Przyciągając uwagę takich magazynów jak NME, i-D, DIY, Billboard, Wonderland i Notion, a także Clary i Annie Mac w BBC Radio 1 i BBC Introducing.
Urodzona i wychowana we wschodnim Londynie, w Walthamstow, miasto zawsze było placem zabaw dla wokalistki-songwriterki. Imprezy w magazynach w sekretnych lokalizacjach, zawieszona rzeczywistość późnonocnego metra i pierwsze spojrzenie na wschód słońca w godzinach porannych są wplecione w tkankę dźwięku Rose Gray. Początkowo pociągały ją wielkie gwiazdy popu o wielkich głosach, takie jak Christina Aguilera, teraz jednak stworzyła swój własny dźwiękowy krajobraz – hedonistyczną, odurzającą mieszankę house’u, popu i dance’u, która jest zupełnie wyjątkowa i której nie sposób się oprzeć. W tym roku spodziewajcie się kolejnych nowości od Rose.


OBERWUJCIE ROSE W SOCIAL MEDIACH:

FACEBOOK
INSTAGRAM
SPOTIFY

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny