SABINA – „BLUEMENTAL” WYJĄTKOWA ARTYSTKA I WYJĄTKOWY ALBUM!

Bluemental – to niezwykły album, odbiegający od obecnie panujących nurtów muzycznych wśród artystów młodego pokolenia, tudzież artystów bardziej skupiających się na komercji niż jakości swojej twórczości.  Płyta z pewnością będzie muzycznym odkryciem dla tych, którzy cenią sobie wartość słowa, głębię metafor i przede wszystkim niebanalne brzmienie muzyki.

SABINA – aktorka, autorka tekstów i kompozytorka, swoją solową karierę rozpoczęła od krążka „Lepidoptera”, z nazwą motyla w tytule, symbolizującego przemianę artystki z dziewczyny w kobietę. Po wydanej w 2019 roku, debiutanckiej płycie, pojawił się apetyt na więcej. I tak powstał jej drugi album – „Bluemental”, który zawiera 10 ciekawych propozycji, w tym jedną nagraną w duecie z Michałem Szczygłem. Krążek powstawał w ciężkim czasie lockdownu, który artystka spędziła w górach, w bliskim otoczeniu natury, z rodziną, oswajając się ze stratą dwóch bliskich jej osób. To skłoniło SABINĘ do wielu przemyśleń, pozwoliło pochylić się nad swoimi korzeniami, skupić się na wyższych wartościach, które należy pielęgnować. Powrót do duchowości, która w codziennym życiu jest zagłuszana przez materializm, zainspirował ją do pracy nad nową płytą. Ten moment zatrzymania się, kontemplacji i przebudzenia, odzwierciedlił się w jej muzyce. To wszystko będzie można usłyszeć na jej najnowszym krążku „Bluemental”.

 

BLUEMENTALOWE SINGLE, KTÓRE MIAŁY JUŻ SWOJE PREMIERY:

„Bluemental”

 „Jesień” w formie live session –

 „Summer Behind Me” (wersja powyższej piosenki w języku angielskim):

„Rok Amore”

„Twist” w duecie z Michałem Szczygłem

 

Wszystkie teledyski mają oryginalny klimat, który przenosi odbiorcę do świata SABINY. Do świata, który odzwierciedla jej osobowość, charakter i podejście do życia. Do świata, który ją inspiruje i nastraja. A klip do piosenki „BLUEMENTAL” zasługuje na szczególną uwagę, nie tylko ze względu na pojawiającą się tam artystkę w towarzystwie wilków. Właśnie w tym wideoklipie znajduje się mnóstwo odniesień do życia w zgodzie z Matką Naturą, szacunku do przyrody i powrotu do korzeni. Mówi o cyklu życia, narodzinach, odejściach i drodze duszy. Piosenka powstała na pustej polanie na Podlasiu i tam też zrealizowany został teledysk. Jest to piękne i wzruszające zobrazowanie tego utworu.

 

 

BLUEMENTALOWE PODCASTY

SABINA, przy okazji premiery płyty, zaprasza również do swojego autorskiego cyklu podcastów „ŚLADAMI BLUEMENTAL”, który tematyką i aurą współgra idealnie z koncepcją nadchodzącego albumu. Porusza w nim tematy związane z rozwojem duchowym, samoświadomością, poszukiwaniem prawdy, procesami życia, pokoleniowością oraz tym wszystkim, czym jeszcze jest Bluemental. Opiera się na uczestnictwie, obserwacji, ale także czynnym udziale w różnego typu warsztatach, poświęconych spirytualnej części nas oraz ezoteryce. Razem z SABINĄ zagłębimy się tam w takie zagadnienia jak: Kobiece Kręgi, Tantra, czy Ceremonia Kakao i wiele innych.

 

LINK DO PODCASTÓW:

https://open.spotify.com/show/7ab6bZGjRx0PjskqPiwsaS?si=dWWGm6FyTYeN4Jy8B6S7Pw

 

 

O ARTYSTCE

SABINA jest niezwykle barwną postacią, można by opowiadać o niej godzinami. Raczej nie przepada za blichtrem i byciem na świeczniku. To artystka niebanalna, wrażliwa, krocząca własną ścieżką. Wokalistka i aktorka, autorka tekstów i kompozytorka. Jest artystyczną duszą po mamie, która tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia, potem przez rok uczyła się w studium aktorskim w Krakowie, a następnie studiowała na wydziale aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie obecnie powróciła na studia doktoranckie. Na 36 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej znalazła się w gronie finalistów. Tam też dostrzegł ją Wojciech Kościelniak i zaproponował jej rolę Velmy Kelly, u boku Barbary Kurdej-Szatan, w musicalu „Chicago”, w teatrze „Variete” w Krakowie. SABINA pojawia się również w serialach, między innymi w „Wojennych Dziewczynach”, a w tym roku szykuje się kilka premier kinowych z jej udziałem. Na pewno zobaczymy ją jeszcze nieraz na dużym ekranie!

 

 

TRACK LIST ALBUMU BLUEMENTAL:

1.Bluemental

2.Jesień

3.Summer Behind Me

4.Twist ft. Michał Szczygieł

5.Rok Amore

6.Ostre Papryczki

7.Fruwam nad Tobą

8.Twist (solo)

9.Bluemental Club Remix

10.Rok Amore Club Edit

 

FB: https://www.facebook.com/SabinaKarwala

IG: https://www.instagram.com/sabinamachina/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCKfCMw4T6rfg8-Ago0FQYFQ

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/0iPraaPlcEhdbhEVtaZ598

WWW: https://goingnew.pl/sabina/

DRZEWKO: https://linktr.ee/sabinamachina

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.