Sanah muzyczną gwiazdą „Lata z radiem” 2020. Już jutro koncert online

Nazywana „muzycznym objawieniem” i „nadzieją polskiego popu” szturmem podbija rynek. Sama o sobie mówi, że jest „niewidzialna” i określa się „królową dram”. Komponuje, gra, pisze teksty i śpiewa. Jej debiutancki album wydany w maju br. właśnie otrzymał status „Złotej płyty”. Już jutro, 7 lipca, na wakacyjnej scenie radiowej Jedynki zagra Sanah. Występ z jednego ze studiów koncertowych Polskiego Radia transmitowany będzie w formie wideo w mediach społecznościowych, a w piątek 10 lipca – na antenie Programu 1. Początek muzycznych wieczorów z gwiazdami „Lata z radiem” o godz. 20.00.

„Sanah” to artystyczny pseudonim Zuzanny Jurczak, który powstał od angielskiej wersji imienia „Susannah”. Artystka, dziś absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w wieku 7 lat najpierw rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a później również na pianinie. Niespełna 22-letnia wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i wykształcona skrzypaczka, na początku maja br. zadebiutowała płytą „Królowa dram”,któraobecnie, wg listy OLiS, jest najlepiej sprzedającym się krążkiem w kraju– Wtorkowy koncert podczas „Lata z radiem” będzie jednym z pierwszych, który zagram wraz z całym zespołem od premiery mojej debiutanckiej płyty „Królowa dram”. Tym bardziej cieszę się, że kilka dni po zdobyciu za nią Złotej Płyty, słuchaczom radiowej Jedynki zaprezentujemy koncertowe wersje utworów: „Szampan”, „Melodia” czy „Siebie zapytasz” – zapowiada swój występ Sanah.

Artystka wykonuje muzykę z pogranicza indie pop i art pop, którą w niezwykle zgrabny, lekki i przebojowy sposób łączy z nierzadko ironicznymi, sarkastycznymi wręcz i przepełnionymi grą słów tekstami, dotyczącymi życia młodych ludzi oraz szeroko pojętych relacji. I jak mało kto, trafnie komentuje „dramy”, które spotykają każdego z nas. Sanah swoje pierwsze autorskie piosenki wydała w 2019 roku na minialbumie pt. „Ja na imię niewidzialna mam”, za który otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii „Album alternatywny roku”. Artystka z powodzeniem pisze również teksty dla innych muzyków i jest m.in. współautorką piosenki „Kłopoty” Natalii Zastępy czy „Half of My Heart” Roksany Węgiel. Jej pierwszy singiel pt. „Szampan” przebojem wdarł się na listy, a teledysk do utworu zanotował już ponad 38 milionów odsłon. Jednak Sanah zachwyciła nie tylko internautów, ale także Dawida Podsiadłę, który podczas jednego z występów w całości wyprzedanej, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem trasy koncertowej, zaśpiewał cover utworu „Cząstka”. Artystka nie pozostała obojętna, odwdzięczając się nagraniem kompilacji największych hitów wokalisty o przewrotnym tytule „Projekt nieznajomy nie kłamie”,któryrównież wyróżniono nominacją do najważniejszej nagrody fonograficznej w kraju (w kategorii „Nowe wykonanie”). – Lubię tworzyć to, czego nikt się po mnie nie spodziewa – przyznała podczas jednego z wywiadów. Trzecią nominację do Fryderków Sanah otrzymała w kategorii „Debiut roku” – wszystkie jeszcze przed premierą albumu.

We wtorki o godz. 20.00 transmisję koncertów online „Lata z radiem” w formie streamingu wideo można oglądać na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Wszystkie występy są również dodatkowo retransmitowane w piątkowej audycji „Tu jest muzyka” tuż po serwisie o godz. 20.00. Najbliższy muzyczny wieczór, którego gwiazdą będzie Sanah, poprowadzi Zbigniew Zegler.

14 lipca podczas koncertu online 17 lipca na antenie radiowej Jedynki wystąpi legenda polskiego rocka – pochodzący z Radomia zespół IRA, od blisko 33 lat z Arturem Gadowskim na czele.

Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl i latozradiem.pl.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.