Shawn Mendes w Krakowie! (Relacja FOTO)

Dnia 2 kwietnia 2018 roku w Tauron Arena Kraków swój pierwszy koncert w Polsce zagrał Shawn Mendes – 21 letni kanadyjski piosenkarz i autor tekstów, laureat czterech Europejskich Nagród Muzycznych 2017.

Koncert Shawna Mendesa w Polsce, to zdecydowanie jedno z najlepszych i zarazem największych wydarzeń w ostatnich latach. Kanadyjski wokalista wystąpił przed kompletem publiczności zgromadzonej w krakowskiej Tauron Arenie. Wszystko w ramach części światowej trasy promującej album zatytułowany Shawn Mendes.

Bilety wyprzedały się błyskawicznie – zarówno w pierwszej, jak i drugiej puli , oznacza to, że Shawn grał przed kompletem publiczności w Krakowie!

Świetnym pomysłem było, by koncert Shawna supportowała Alessia Cara –
kanadyjska piosenkarka wykonująca muzykę pop i współczesny R&B.

Idealnie wpasowała się w gust publiczności i zapewniła bardzo porządną rozgrzewkę przed gwiazdą wieczoru.

Swoją drogą jak już jesteśmy przy publiczności … sił im nigdy nie brakowało. Przez kilka godzin potrafili bez przerwy śpiewać, skakać, bawić się i żyć chwilą nie myśląc o bólach gardła czy zakwasach na następne dni. Kurcze, aż przyjemnie było spędzać czas w takim towarzystwie!

Kilka minut po 20:30 wyszedł na scenę Shawn Mendes- wyczekiwany przez kilkadziesiąt tysięcy fanek i przywitany ogromnym piskiem…. O mało co z butów nie wyleciałem, taki potężny hałas potrafiła publiczność wytworzyć!

Samo ustawienie setlisty było bardzo przyjemne – była to mieszanka największych przebojów wraz z tymi nowszymi utworami pochodzącymi z nowego albumu.

Poniżej macie listę utworów zagranych podczas koncertu wraz z ich kolejnością:

 1. Lost in Japan
 2. There’s Nothing Holdin’ Me Back
 3. Nervous
 4. Stitches
 5. I Know What You Did Last Summer
 6. Mutual
 7. Bad Reputation
 8. Never Be Alone
 9. A Little Too Much / Because I Had You
 10. When You’re Ready
 11. Life of the Party
 12. Like to Be You
 13. Ruin
 14. Treat You Better
 15. Particular Taste
 16. Where Were You in the Morning?
 17. Fallin’ All in You
 18. Youth
 19. Why
 20. Mercy
 21. Fix You (Coldplay cover)
 22. In My Blood

Robi wrażenie? Z pewnością!

Ale wiecie, co jeszcze wywarło na mnie ogromne wrażenie?

Wykorzystanie opasek PixMob. Już tłumaczę co to jest. Są to silikonowe opaski LED, które są zaprogramowane w sposób taki, by stały się integralną częścią koncertu. Każdy uczestnik koncertu dostawał ją za darmo przy wejściu.

Łapcie poniżej filmik jak to działało w Krakowie:

Na żywo robiło to mega ogromne wrażenie. Pierwszy raz spotkałem się z użyciem tych bransoletek w Polsce. Mam nadzieję, że nie po raz ostatni ponieważ potrafią stworzyć bardzo fajną atmosferę.

Według mnie sprawdzają się o wiele lepiej niż lasery ze sceny i inne takie bajery.

Ale jeśli jesteśmy przy tego typu efektach… Shawn udowodnił nam to, co Ed Sheeran, że nie potrzeba nie wiadomo to jakich efektów specjalnych rodem z USA, by koncert został zapamiętany na długi czas.

Cenię tą skromność w artystach pod tym względem, ponieważ potrafią swoją osobą jak i muzyką sprawić, by ludzie skupiali uwagę właśnie na nich, a nie na tzw. „zapychaczach” typu co 5 minutowe wybuchy confetti, wystrzały ognia itd.

To chyba tyle 🙂 Dziękuję wszystkim, którzy wytrwali do tego momentu.

Chciałbym podziękować również firmie Alter Art i managementowi Shawna za przyznanie akredytacji na wydarzenie i profesjonalną opiekę nad mediami podczas trwania koncertu.

Zapraszam na relację foto z koncertu 🙂

Foto: Przemysław Bała

© 2019 Photo by Przemysław Bała and WybieramKulture.pl .

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i używanie bez wiedzy i zgody autorów zabronione!

Leave A Reply

Your email address will not be published.