Singiel Hot Water pt. „Anioł” numerem jeden w zachodniej Polsce!

Poznański zespół Hot Water powrócił po kilkunastu latach na scenę i swoim pierwszym singlem pt. „Anioł” od razu podbił serca słuchaczy wielkopolskiego Radia Merkury. Po trzech tygodniach od premiery „Anioł” właśnie znalazł się na 1. miejscu tamtejszej Listy Przebojów!

„Anioł” zapowiada nową płytę grupy, która ukaże się na końcu stycznia 2017. Premiera teledysku odbyła  się w piątek  18.11.2016 w INTERII.

cover

Od razu po premierze singla Hot Water zdążyli zagrać już przed rockowymi legendami: Ten Years After we Wrocławiu i Vapors Of Morphine w Poznaniu. Oba koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte, a muzycy szykują się już do swojego występu na festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku, gdzie zespół występuje na zaproszenie Jana Chojnackiego z Trójki. Koncert odbędzie się 24.11.2016.

Występ Hot Water będzie transmitowany tego dnia na żywo w Programie Trzecim. Serdecznie zapraszamy od słuchania.

Już wkrótce zespół ogłosi daty trasy koncertowej, która odbędzie się na początku 2016 roku.

Zespół Hot Water to niekwestionowana legenda rockowego grania lat 90-tych w Wielkopolsce. Mimo wieloletniego milczenia nadal mają wierne grono fanów.

Teraz nadszedł czas na powrót z nowym materiałem. Po latach lepszych i gorszych, po upadkach i podnoszeniu się od nowa, po doświadczeniach, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów. Hot Water proponuje na nowo ciepłą kąpiel…

Hot Water skończył właśnie pracę nad nową płytą, której premierę przewidują na 27.01.2017 roku. Zapowiedzią albumu jest promujący go singiel “Anioł”. Na płycie znajdzie się dziesięć nowych kompozycji, które w większości będzie charakteryzowało wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów: Mrs. S and Mr.S. customowych cacuszek, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez firmę Tone Zone.

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. Zespół zagrał także kilka ciekawych supportów między innymi  przed Joe Cockerem, Colloseum  oraz Jackiem Bruce’m.

Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali m.in.: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych.

Muzyczne dokonania zespołu uhonorowane zostały nagrodą Benedykt ’94 (w kategorii zespół), w innych kategoriach nagrodę tę otrzymali wówczas: Krzesimir Dębski, Robert „Litza” Friedrich, Poznań Jazz Fair ’94, Affabre Concinui.

Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w Warszawie. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzysta zakochanym w Jimim Hendrixie.

Maciej Sobczak i Darek Nowicki współtworzyli również blusową formacje Boogie Chilli, która uznana została najlepszym zespolem roku 2007 przez magazyn Twój Blues. Maciej brał również udział w projekcie Tribut to Eric Clapton wraz z Janem Borysewiczem, Edytą Bartosiewicz. Staszkiem Sojką i in. Sobczak komponował też dla innych wykonawców, np. utwor Lawa napisany dla Małgosi Ostrowskej długo nie opuszczał pierwszego miejsca wielu list przebojów. Darek Nowicki od lat pracuje z zespołem Izotop, który ma na koncie wspólne dokonania z muzykami zespołów jak Turbo czy Ceti.

Zespół nagrał 3 płyty: „Hot Water” w 1993 wydaną przez Polton, „Wolne od świąt” z roku 1995 wydaną przez Polton Warner Music Poland oraz „Dwa słowa” wydaną w 2003 roku przez Music Collection Agency.

Hot Water tworzy trzech muzyków:

Maciej Sobczak (gitara, vocal),

Dariusz Nowicki (perkusja),

Piotr Tarnawski (bass,keyb)

https://www.facebook.com/hotwtrband

www.hotwater-art.pl

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.