„Spacer” premiera singla Michała Sołtana

Spacer to singiel zapowiadający drugą płytę Michała Sołtana, który jest jednocześnie współautorem muzyki i autorem tekstu. To opowieść o miłości, która jeśli jest obecna w życiu człowieka pozwala zminimalizować problemy i łatwiej znieść niepowodzenia.  Muzycznie utwór jest bardzo przemyślany – rozpoczyna go i kończy purpura gitary, sygnał grany flażoletami na gitarze w wykonaniu Michała Sołtana.

Tytułowy spacer, to przechadzka z psem, która staje się inspiracją do głębszych refleksji na temat roli miłości w codziennym życiu. W tekście, który Michał Sołtan konsultował ze znaną poetką Magdaleną Czapińską, słychać również bezpośrednie nawiązanie do MaloGrania – wpływu muzyki na malarstwo i odwrotnie, które są obecne w domu muzyka.

Oprócz tekstu siłą utworu są także pomysły aranżacyjne – pianisty Miłosza Olenieckiego oraz basisty Marcina Pendowskiego. Miłosz zaaranżował i nagrał partie pianina i instrumentów klawiszowych. Marcin stał się także dla mnie wyjątkowym wsparciem w sferze wokalnej. Przyznam, że jako kompozytor miałem największe wątpliwości w swojej karierze songwriterskiej, jak to zaśpiewać. I trwało to parę miesięcy! Czy delikatnie, czy mocno, czy frazować w taki sposób, czy inny. Finalnie było to kilka miesięcy bardzo twórczej, wspólnej pracy, a efekt końcowy pozostawiam ocenie słuchaczy. – mówi Michał Sołtan.

Utwór Spacer jest też pokłosiem pierwszego lockdownu, kiedy Michał wpadł na pomysł występów na balkonie w swoim mieszkaniu, co zostało zarejestrowane i bardzo pozytywnie przyjęte w społeczności internetowej. To wtedy pojawiły się pierwsze wersje piosenki
i zawiązała się znajomość z Magdaleną Czapińską, która poruszona występami Michała zaoferowała pomoc w napisaniu tekstu.

Premiera płyty Michała Sołtana zaplanowana jest na jesień 2021 roku.

muz. Michał Sołtan, Miłosz Oleniecki,
sł. Michał Sołtan
Produkcja : Sołtan, Oleniecki, Pendowsk

***

FB: https://www.facebook.com/MichalSoltanOfficial
Instagram: https://www.instagram.com/michal_soltan
YT: https://www.youtube.com/c/michalsoltan
WWW: www.michalsoltan.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107