„Sztuka (nie)znana” – czyli jak młode osoby walczą o sztukę w Polsce

Projekt „Sztuka (nie)znana” powstał z miłości i chęci dzielenia się ze sztuką. Z akcją związane są trzy uczennice Liceum Plastycznego – Nikola, Olga oraz Julia, które przez tygodnie będą przybliżać swoim obserwatorom świat sztuki za pomocą infografik oraz ciekawostek! Ma to na celu sprawić, by sztuka nie była czymś nudnym, a godnym tematem gorących dyskusji m.in dzieł sztuki.

Projekt ten w prosty i ciekawy sposób ma przybliżyć odbiorcom wiele dziedzin sztuk współczesnych (impresjonizm, postimpresjonizm, symbolizm, secesja, fowizm, ekspresjonizm, kubizm, futuryzm, dadaizm, abstrakcjonizm, surrealizm, neoplastycyzm, art. deco, formizm, koloryzm, minimalizm, pop art) oraz nowoczesnych (socrealizm, hiperrealizm, konceptualizm, street art., happening i performance). 

Przez sytuację z nieodpowiednim nauczaniem systemu artystycznego młode osoby nie widzą sensu do poznawania sztuki oraz odwiedzania miejsc z nią związanych. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi zmieni się choć trochę myślenie o sztuce w naszym kraju.

Projekt realizowany w ramach „Zwolnionych z Teorii” www.zwolnienizteorii.pl

Serdecznie zapraszamy na social media projektu:

IG: https://www.instagram.com/sztuka.znana/

FB: https://www.facebook.com/Sztuka-nieznana-100512405280948

Leave A Reply

Your email address will not be published.