Teatr BARAKAH | wrzesień 2021

FOT. PIOTR KUBIC

Teatr  BARAKAH  zaprasza na wrześniowe wydarzenia.

INNI LUDZIE

Przedstawienie oparte na fragmentach „Innych ludzi”, ostatniej powieści autorstwa Doroty Masłowskiej, najbardziej przenikliwej pisarki młodego pokolenia.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach” perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?

https://www.facebook.com/events/3146536122336676?active_tab=about 

autor: Dorota Masłowska
reżyseria: Maciej Gorczyński
muzyka: Piotr Korzeniak oraz zespół Cukry w składzie: Karolina Głogowska, Lena Witkowska, Agnieszka Kocińska
scenografia, kostiumy: Iwona Bandzarewicz
video: Iwona Bandzarewicz, Maciej Gorczyński, Ana Nowicka, Monika Kufel, Agnieszka Kocińska, Piotr Mateusz Wach, Wiktor Kozak, Piotr Koźmiński
choreografia: Piotr Mateusz Wach
obsada: Agnieszka Kocińska, Monika Kufel, Ana Nowicka, Lena Witkowska, Piotr Korzeniak, Piotr Mateusz Wach, Paweł Wolsztyński

data premiery: 10 lipca 2020
czas trwania: 90 minut

image
FOT. IWONA BANDZAREWICZ

FRAKTALE

Krakowski kwartet grający muzykę eksperymentalną, łączącą elementy jazzu, psychodelii, ambientu i muzyki świata. Minimalizm w połączeniu ze swobodą improwizacji stwarza idealną przestrzeń dla różnorodności i ciągłych poszukiwań. Pod koniec 2018 roku wydali swój drugi album studyjny – „II”, a w maju 2019 wygrali Grand Prix na Jazz in The Parc w Cluj-Napoca, Rumunia.

SKŁAD: Filip Franczak – gitara/bas Michał Naróg – perkusja Bartłomiej Szumilas – saksofon tenorowy Oskar Cenkier – pianino

Napisali o nich:

„Bez zbędnego dramatyzowania i koloryzowania powiem, że krakowski Fraktale to jedna z najświetniejszych rzeczy zaserwowanych przez rodzimą scenę, jaka przewinęła się przez mój odtwarzacz w roku 2018”. (Grzegorz Bryk, magazyngitarzysta.pl)

„Propozycja kwartetu wymyka się wszelkim klasyfikacjom, bo dawno nikt nie przedstawił tak odlotowego free jazzu”. (Maciek Saskowski, jazzsoul.pl)

„To naprawdę muzyka ponad podziałami, wymykająca się etykietom i śmiało spoglądająca w przyszłość. Fraktale wypełniają bezsprzecznie lukę na polskim rynku muzyki nie tyle jazzowej, co jedynie opartej na jazzowym instrumentarium i jazzowych strukturach. Treść tej muzyki daleko jednak wykracza poza klasyfikacje gatunkowe, co być może czyni ją tak wyjątkową. Fraktale – ten zespół to naprawdę pozycja z gatunku obowiązkowych”. (Jędrzej Janicki, JazzPress

„Fraktale to krakowski kwartet, który na drugiej płycie “II” stworzył własną muzyczną tożsamość, wymykającą się określonemu pojmowaniu muzyki”. (Łukasz Dębowski, polskaplyta-polskamuzyka.pl)

LINKI:
Bandcamp
Spotify
Facebook

https://www.facebook.com/events/1007537396725341

OPEN JAM SESSION

Po koncercie koncercie Fraktale zapraszamy na Open Jam Session albo Barakah Experimental Ensamble, czyli free improv, jakiego jeszcze nie grali. Przybywajcie licznie ze swoimi instrumentami, aby zasilić nasz ensemble w podróży do innych galaktyk. 

Nad sterami statku czuwać będą Fraktale, ale to Wy będziecie wskazywać kierunki tej podróży. Pamiętajcie, że w przestrzeni wszystkie chwyty są dozwolone i wszystko może się wydarzyć. Na statek oprócz instrumentów zabieramy ze sobą liczną załogę, dobry nastrój i oczywiście zapasy z baru.

https://www.facebook.com/events/427916295283547?active_tab=about

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.