tęskno: nowy singiel / koncerty

Duet Tęskno niebawem wyrusza w letnią trasę koncertową. Zespół zagości na scenach wielu festiwali, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W trakcie występów na żywo Tęskno zaprezentuje, oprócz utworów z debiutanckiego krążka „Mi”, również nowy singiel „Bzdury”.

“Bzdury” to piosenka, która opiera się na jasnym stwierdzeniu: lepiej się nie odzywać niż palnąć coś głupiego. Nasze rozwiązanie? Nabierać oddech, nabierać go jak najwięcej, bo wtedy można skupić się na słuchaniu drugiej osoby zamiast forsować własne “mądrości”. Utwór jest podsumowaniem płyty “Mi”, ostatnim słowem w temacie samodoskonalenia i szukania piękna w sobie i innych. Podobnie jak na wspomnianym albumie w warstwie instrumentalnej głosom towarzyszą fortepian, analogowe syntezatory oraz kwintet smyczkowy w składzie: Marta Piórkowska – skrzypce, Ada Wadoń – skrzypce, Artur Wieczerzyński – altówka, Małgorzata Oller – wiolonczela, Mateusz Woźniak – kontrabas.

W listopadzie zeszłego roku miał swoją premierę pierwszy longlplay Tęskno zatytułowany „Mi”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe.  Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio , a wyprodukowany przez Hanię Rani i Piotra Wieczorka, który jest odpowiedzialny za mix i mastering. Na płycie znalazł się również utwór „Razem”, stworzony wspólnie z producentem Duitem. Album podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale też krytyków muzycznych. „Mi” trafił na listę muzycznych podsumowań roku – Wyborczej (#4), Interii (#1) czy Polityki (#6).  Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. 

W maju Tęskno wyrusza w trasę. Pełna rozpiska koncertów poniżej:

24.05. Goethe Instytut ,Kraków 

28.05. Primavera Sound, Barcelona 

30.05. Primavera Sound, Barcelona 

14-15.06. Co Jest Grane 24 Festival, Warszawa 

22.06. Wianki, Kraków 

30.06. Halfway Festival, Białystok

09-13.07. Slot Art Festival, Lubiąż 

17-20.07. Colours Of Ostrava Festival, Ostrava 

20-21.07. Edison Festival, Baranowo 

02-05.08. OFF Festival, Katowice 

11.08. Kolory Polski, Bełdów 

14.08. 100cznia, Gdańsk 

15-17.08. Green Festival, Olsztyn 

17.08. Chałupy 6, Hel

Słuchaj „Bzdur”
Leave A Reply

Your email address will not be published.