Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

OneRepublic o cieniach i blaskach przyjaźni w „Rescue Me”

Nominowana do Grammy grupa OneRepublic prezentuje premierowy singiel „Rescue Me”.

Autorami utworu są Ryan Tedder oraz Brent Kutzle, a za produkcję odpowiada Tyler Spry. To pierwsza nowa propozycja od czasu „Connection” z czerwca 2018. Do „Rescue Me” powstał teledysk w reżyserii Christiana Lamba z Black Dog Films. Zdjęcia zrealizowano w Silverton w Oregonie. Lamb niedawno reżyserował trasę Formation Beyonce, jak również This Is America Childish Gambino. Gwiazdą klipu jest Cody Bingham, uczestnik dziecięcej edycji programu „Taniec z Gwiazdami”. Koncertowa premiera singla odbędzie się w programie „The Ellen Show”. 

Ryan Tedder tak mówi o nowym singlu: – „Rescue Me” powstało bardzo szybko, w 10 minut albo mniej. To był strumień świadomości. Powiedziałem Brentowi, naszemu basiście i wiolonczeliście: „Chcę napisać piosenkę opartą na moim pomyśle sprzed kilku lat, nazywa się „Rescue Me”. On zaczął grać dość smutno brzmiący riff i wtedy z mojej głowy po prostu wydostał się refren. Dokładnie taki, jak w końcowej wersji. Koncept był taki: w każdej przyjaźni czasem dajesz i odbierasz, ale czasami musisz się zastanowić, czy otrzymasz tyle samo miłości, ile jej dajesz.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: