TĘSKNO zapowiada debiutancki krążek

9 listopada, pod szyldem [PIAS] Recordings Poland & Eastern Europe, ukaże się debiutancki krążek projektu Tęskno „Mi”.

Na albumie znajdzie się 12 autorskich kompozycji. Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio , a wyprodukowany przez Hanię Rani i Piotra Wieczorka, który jest odpowiedzialny za mix i mastering. Na płycie znajdziemy również utwór „Razem”, stworzony wspólnie z producentem Duitem. Autorem szaty graficznej albumu jest Krzysztof Nowak, zdjęcia wykonała Karolina Konieczna.

Tęskno to wspólny projekt dwóch utalentowanych artystek, które „łączą brzmienia, melodie i dźwięki, za którymi im tęskno”. Grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka i kompozytorka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką czy skandynawskim art-popem. To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane w języku polskim teksty oraz wspomagający duet kwintet muzyków w składzie: Kornelia Grądzka (skrzypce), Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Stanisław Czyżewski (kontrabas).

„Razem”  to pierwszy zwiastun zapowiadający debiutancki krążek. Kompozycja powstała we współpracy ze znakomitym polskim producentem – Duitem. Utworu można posłuchać tutaj.

Zespół został okrzyknięty przez portal Brand New Anthem jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, określając ich kobiecy duet jako: „dwie indywidualności, które przy zetknięciu tworzą zupełnie nowy byt – byt kompletny i przejmujący”. Duet po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe.

Niebawem pojawi się okazja, aby usłyszeć zespół na żywo. Część koncertów promujących płytę Tęskno zagra na jednej scenie z Högnim – islandzkim wokalistą znanego m.in. z legendarnej grupy GusGus.  Więcej szczegółów poniżej:

20.11 Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław*

21.11 Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk*

22.11 B-17, Poznań*

23.11 Niebo, Warszawa*

24.11 Artus Festival, Toruń*

02.12 Alchemia, Kraków

06.12 Pop’n’Art, Łódź

07.12 Warsztaty Kultury, Lublin

* +Högni

 

Album Tęskno „Mi”  do zamówienia w przedsprzedaży tutaj.

Oto tracklista:

 1. Wymówka
 2. Łeb
 3. Razem feat. Duit
 4. Kombinacje
 5. Mapa
 6. Z chaosu
 7. Galop
 8. Lawina
 9. Uszy
 10. Zwyczajna
 11. Mięsień
 12. Układ sił

„Układ Sił“ live session | „Kombinacje“ video | facebook

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny