Trasa koncertowa z oficjalną muzyką do „Chłopów”. Gdzie i kiedy usłyszymy wyjątkowe aranżacje L.U.C.?

Opartą na dziele Władysława Reymonta malowana adaptacja „Chłopów” podbiła serca polskich widzów. Już ponad milion osób zobaczyło film w kinach, a już niebawem w wybranych miastach Polski będzie można usłyszeć wyjątkową ścieżkę dźwiękową na żywo!

Już w listopadzie rusza trasa koncertowa, na której usłyszeć będzie można muzykę z „Chłopów” w najróżniejszych składach i konfiguracjach – czasem w formie widowiska z multimedialnym ożywionym malarstwem, animacjami i filmami przedstawiającymi kilkuletnią pracę nad tym wyjątkowym projektem.

Autorem muzyki do polskiego kandydata na Oscara jest L.U.C. czyli Łukasz Rostkowski i Rebel Babel Film Orchestra. Łukasz L.U.C. Rostkowski to producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Artysta został nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka, Ślizgerem, Brylantami Dolnośląskimi i dwukrotnie Yachem, a także został okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.

W projekcie pojawili się także muzycy z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Wszystko to ramach międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Film Orchestra stworzonej przez L.U.C. w 2016 roku. Nieograniczona orkiestra orkiestr połączyła już ponad 11.000 muzyków z 20 krajów.

Łukasz Rostkowski o pracy nad muzyką do filmu:

Ścieżka dźwiękowa do Chłopów to dla mnie wielkie przeżycie. Wielka przygoda tworzona z niezwykle utalentowaną ekipą muzyków, kapel, zespołów i solistów. Chciałem stworzyć szerokie kompendium słowiańskiej muzyki folkowej w nawiązaniu do międzynarodowego charakteru tej produkcji.  Z całego serca dziękuję DK Welchman & Hugh Welchmanowi za 4 lata akademii filmowej. Zaprosiliśmy tu wielu różnych muzyków, którzy od lat poświęcą się z wielkim oddaniem muzyce tradycyjnej i połączyliśmy ich zarówno z symfoniką jak i muzyką rozrywkową. Idea Rebel Babel polega na angażowaniu lokalnych muzyków, więc przy okazji koncertów chcemy zapraszać kolejne niezwykłe kapele i regionalne zespoły pieśni i tańca.

Koncerty:

18.11.2023 – Warszawa – Filharmonia Narodowa – Eufonie

13.01.2024 – Wrocław – NFM

23.03.2024 – Poznań, Sala Ziemi (bilety: https://adria-art.pl/a/a-LUCRebelBabelChlopiPoznan)

21.04.2024 – Lublin (bilety: https://adria-art.pl/a/a-LUCRebelBabelChlopiLublin)
22.04.2024 – Łódź (bilety: https://adria-art.pl/a/a-LUCRebelBabelChlopiLodz)

Dla nieobecnych na koncertach polecamy płytę ze ścieżką dźwiękową do filmu „Chłopi” wydaną nakładem wytwórni Agora Muzyka. Wydanie zawiera nietypowy złoty krążek CD i wycinankę. Album CD zawiera 24 utwory – o 3 więcej niż jego wersja streamingowa. To ukłon w stronę odbiorców fizycznych nośników i analogowego grania. Na płycie pojawili się m.in. Kayah, Kwiat Jabłoni, Ralph Kaminski, Apolonia Nowak, Dagadana, Lor, Laboratorium Pieśni, Sutari, Tęgie Chłopy, Maria Pomianowska, Julia Wieniawa, Bela Komoszyńska, Małgorzata Kożuchowska, T.ETNO, a także ukraińscy artyści (Chór Vyrij) i białoruski dudziarz Vital Voronau.

Album można nabyć TUTAJ

Lista utworów:

 1. Babie Lato
 2. Wycinanki
 3. Jarmark feat. Sutari
 4. Deszcz
 5. Jagna
 6. Zaręczyny feat. Tęgie Chłopy
 7. Bijatyka
 8. Rozczesała Rozpuściła feat. Laboratorium Pieśni
 9. Mazur Weselny feat. Tęgie Chłopy
 10. Jesień – Tańcuj feat. Kayah, Dagadana, Tęgie Chłopy, Laboratorium Pieśni
 11. Zima – Nisko Słonko feat. Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak
 12. Polka feat. Tęgie Chłopy
 13. Miłosny Opętaniec feat. Tęgie Chłopy
 14. Zapusty
 15. Bitwa feat. Chór Vyrij
 16. Odwilż
 17. Chciwość
 18. Wiosna – Sowa na Gaju feat. Laboratorium Pieśni, Małgorzata Kożuchowska
 19. Alleluja feat. Laboratorium Pieśni
 20. Śmierć feat. Chór Vyrij
 21. Antek
 22. Nienawiść feat. Sutari
 23. Katharsis feat. Karolina Skrzyńska
 24. Koniec Lata feat. Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska, Karolina Skrzyńska
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.