Serial „Mr Mercedes” inspirowany powieścią Stephena Kinga już od dziś na Viaplay.

Wszystkie sezony serialu kryminalnego „Mr. Mercedes” od dziś można oglądać na Viaplay. W roli emerytowanego śledczego wystąpił nominowany do Oscara Brendan Gleeson. 

Scenariusz serialu został zainspirowany debiutancką powieścią detektywistyczną Stephena Kinga o tym samym tytule. „Mr. Mercedes” to dreszczowiec kryminalny, który skupia się na złożonej psychice przestępcy, który znajduje sobie nową obsesję i rozpoczyna nierówną walkę z byłym stróżem prawa. Bill Hodges (Brendan Gleeson) postanawia powrócić do sprawy sprzed lat i wziąć udział w niebezpiecznej grze z psychopatycznym przeciwnikiem.

Produkcja to nie klasyczny kryminał, w którym zaprezentowane są jedynie poszlaki prowadzące przez kolejne odcinki do źródła, którym okazuje się tajemniczy przestępca. Od samego początku obserwujemy jak psychopatyczny morderca próbuje zawładnąć myślami byłego śledczego, wdzierając się w jego życie bez żadnego ostrzeżenia. Poszczególne działania przeradzają się w psychologiczną grę szerzącą dezorientację i strach. Zabawa w kotka i myszkę daje przestępcy niebywałą satysfakcję. Chce zszokować społeczeństwo i zwrócić na siebie uwagę. Emocjonująca fabuła odkrywa mroczne zakamarki ludzkiej psychiki intrygując od pierwszego odcinka.

„Mr. Mercedes” został nagrodzony Satelitą dla Najlepszego aktora w serialu dramatycznym – Brendana Gleesona („Harry Potter”, „Duchy Inisherin”). W postać obłąkanego psychopaty wciela się natomiast Harry Treadaway, znany z serialu „Dom Grozy” oraz filmu „Miasto Cienia”. W pozostałych rolach zobaczymy również Jharrela Jerome („Moonlight”, „Jak nas widzą”), Mary-Louise Parker („Trawka”, „Anioły w Ameryce”), Holland Taylor („Dwóch i pół”, „The Morning Show”), Justine Lupe („Sukcesja”, „Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie”) czy Kelly Lynch („Aniołki Charliego”, „Narkotykowy kowboj”).

Twórcą serii jest David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Miłość i śmierć”), który razem z reżyserem Jackiem Benderem („Gra o tron”, „Zagubieni”) i scenarzystą Dennisem Lehane („Prawo ulicy”, „Wyspa tajemnic”) pełnił również funkcję producenta wykonawczego.

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.