Tupaczewski – nowy singiel „Fotografia” oraz jesienne koncerty

Wiesława Tupaczewskiego znamy jako założyciela kabaretu OT.TO – jest związany z nim od ponad trzydziestu lat. W połowie września do rozgłośni radiowych trafił drugi singiel artysty zatytułowany „Fotografia”, który jest również zapowiedzią jesiennych koncertów. Przypomnijmy, że w kwietniu br. na rynku fonograficznym ukazała się pierwsza solowa płyta Tupaczewskiego pt. „Listy”. Album w pierwszym tygodniu sprzedaży debiutował wśród 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce według OLIS.

Wybór utworu „Fotografia” na następny singiel jest naturalny, jeśli spojrzymy na płytę od strony opowiedzianych na niej historii. Bowiem „Listy” to nastrojowa płyta o uczuciach, rozczarowaniach i akceptacji, ale głównie o miłości będącej najpotężniejszą siłą kierującą naszym życiem. Mogliśmy się o tym przekonać słuchając pierwszego singla pt. „Dobra wróżka” utwór ten opowiadał o ukrywaniu miłości, tęsknocie. Piosenkę „Dobra wróżka” napisałem po rozstaniu z moją wielką miłością” – mówi artysta i dodaje. „Ale ta historia ma swój ciąg dalszy w piosence „Fotografia”. Szczerze współczuję wszystkim, którzy z różnych powodów muszą swoją miłość ukrywać. A znam wiele takich przypadków, wy pewnie też”.

Singiel oraz całą płytę „Listy” usłyszeć będzie można na żywo podczas jesiennych koncertów Tupaczewskiego. Najbliższy koncert odbędzie się 22 września w warszawskim klubie SPATiF, następny 14 października w rodzinnym mieście artysty w Ostrowi Mazowieckiej w Kinie Ostrovia, a kolejny 20 października w Regułach w gminie Michałowice. Wcześniej artysta wystąpił w Żyrardowie i Ożarowie Mazowieckim.

Zarówno album jak i koncerty Tupaczewskiego urzekają subtelnym klimatem, aranżacjami balansującymi zarówno pomiędzy elementami muzyki fado, flamenco, tango, jak i rytmami muzyki cygańskiej i bałkańskiej. Podczas koncertów na akordeonie usłyszymy – Patryka Sztabińskiego, który występował w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie m. in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Posłuchaj singla: „Fotografia”:

https://smarturl.it/FotografiaSingiel

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.